Problem z przywróceniem kursu

Problem z przywróceniem kursu

Napisane przez: A. Sz. ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witem,

Mam takie pytanie. Podczas przywracania niektórych kursów pojawia mi się Błąd zapisu do bazy danych. Dodam, że kopie zapasowe pochodzą z moodle 2.6, a ja mam 2.8. Ponad 30 kursów mi ładnie przeszło teraz niektóre przejdą a przy niektórych wywala błąd. Moodle jest na hostingu home.pl. Czy ktoś może miał już taką sytuację? Włączyłem w moodle debugowanie. W załączniku umieściłem screeny z błędu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

W odpowiedzi na A. Sz.

Odp: Problem z przywróceniem kursu

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Problem wynika z  różnicy typu danych w kolumnie "answertext" w tabeli "question_ddmatch_sub" w bazie danych. 

W starej wersji dodatku "Drag-and-Drop Matching" kolumna ta miała typ TEXT pozwalający na zamieszczanie długich ciągów znaków. W nowszej wersji ten typ został zmieniony na "char" z ograniczeniem do 255 znaków. Tekst odpowiedzi w Twoim quizie jest niestety dłuższy. 

Rozwiązań jest kilka:

  1. Przeedytowanie długości odpowiedzi (skrócenie ich do 255 znaków) i ponowny backup
  2. Zmiana typu danych w kolumnie "answertext" na TEXT.
  3. Przeedytowanie pliku backupu
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Problem z przywróceniem kursu

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Generalnie problem ograniczenia ilości znaków po zmianach w strukturze tabel miałem tez przy długich linkach do grafik umieszczanych w quizach i książkach.