Робота Moodle під великим навантаженням і перенесення на потужніший сервер

Робота Moodle під великим навантаженням і перенесення на потужніший сервер

Alex Moiseyuk -
Кількість відповідей: 4

Загальна кількість студентів факультету до 10 000. Ближче до сесії очікується серйозне одночасне навантаження на багато курсів і тестів. Зараз відбувається перенесення сайту на новий потужніший сервер. Питання: як це зробити максимально правильно/раціонально?  

Вже ознайомлений з темою звичайного перенесення https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=311237, мануалом по інсталяції docs.moodle.org/29/en/Installation , а також швидкодії (продуктивності) docs.moodle.org/29/en/Performance_settings, однак все ж залишилися деякі уточнення:

- чи можна задавати чи вплинути на якісь параметри швидкодії, ресурсонавантаження під час інсталяції ? Чи вони аналогічно налаштовуються/змінюються і після встановлення системи

- я правильно розумію, - на встановлену нову порожню систему можна перенести файли, дані курси і т.д. із старої іншої.?


Чому виникло таке питання, бо до мене через третіх-четвертих осіб доходила інформація, що встановлення системи відбувалося з певним лімітом на одночасні підключення користувачів.

дякую за відповідь



У відповідь на Alex Moiseyuk

Робота Moodle під великим навантаженням і перенесення на потужніший сервер

Alexandre Scherbyna -

Перенесення сайту з одного хостингу на інший виконується однаково і, наскільки мені відомо, не існує таких параметрів, які треба було б встановлювати саме до перенесення, бо після їх змінити вже неможливо.

Порожня система - це Linux, PHP, mySQL (або інша СУБД), але не Moodle. Порожній Moodle вам не потрібний. Ви переносити на новий хостинг свій сайт Moodle з усіма користувачами, курсами і всім, що там є.

Інша справа куди переносити. Якщо ви купили собі новий сервер, то доведеться використовувати те, що купили, інакше вас керівництво не зрозуміє. Якщо ж ви використовуєте зовнішній хостинг і є можливість вибору, то варто вибрати хмарний, який автоматично масштабується при збільшенні навантаження на сервер. Тобто навантаження на сервер не обмежується, а сплачуєте ви за реально спожитий ресурс, а не за максимально можливий. Такі тарифи пропонує, наприклад, Hostpro.

У відповідь на Alexandre Scherbyna

Робота Moodle під великим навантаженням і перенесення на потужніший сервер

Alex Moiseyuk -

а як щодо не перенесення, а власне встановлення? я так розумію теж нема таких параметрів?

дякую за пораду. все ж сервер уже є, за технічними даними його має вистачити, згідно документації, цікавило більше особливості налаштувань самого сайту.

тобто я зробив висновок, що можу просто звичайними методами переносити і все повинно працювати добре

У відповідь на Alex Moiseyuk

Робота Moodle під великим навантаженням і перенесення на потужніший сервер

Alexandre Scherbyna -

Якщо встановлювати порожній Moodle, то база даних і має бути порожньою, але в кодуванні utf8_unicode_ci , щоб дані правильно сортувались за українським алфавітом. Папка moodledata - теж порожньою, але у місті, недосяжному із веб, тобто поза межами папок www, public_html тощо.

Все має працювати нормально, а проблеми будете вирішувати по мірі їх виникнення. Успіхів!