Moodle SMS gönderme

Moodle SMS gönderme

yazan EMRULLAH AKGÜL -
Yanıt sayısı: 6
Ben kullanıcılara toplu olarak sms göndermek istiyorum. bunun için sms notifier eklentisini kurdum ancak çalışmadı. Acaba bildiğiniz bir sms eklentisi var mı ? Ya da kullanımından bahseder misiniz?
EMRULLAH AKGÜL yanıt olarak

Bu forum gönderisi kaldırıldı

Bu forum gönderisinin içeriği kaldırıldı ve artık erişilemez.
Silinmiş kullanıcı yanıt olarak

Ynt: Moodle SMS gönderme

yazan Shila Gray -

peki moodleda mail yollama özelliği mevcut mu, sms zormuş madem gülüyor?

Shila Gray yanıt olarak

yazan Arda Cetin -

Evet, mail özelliği mevcut. 

SMTP ayarlarını doğru bir şekilde yaptıktan sonra kolaylıkla mail gönderimi yapabilirsiniz.

Arda Cetin yanıt olarak

yazan Shila Gray -

Teşekkürler bilgi için ama yaptım yine olmadı, deneme amaçlı derse forum, etiket vb şeyler ekledim ama hiç birinde öğrenciye mail gitmedi

Shila Gray yanıt olarak

yazan Arda Cetin -

Eklediğiniz zaman gitmez. Varsayılan bir özellik değil bu. Bunun için ayrıca bir eklenti kurmanız gerekiyor.

SMTP ayarları, yeni bir hesap eklediğinizde "kullanıcıya mail olarak bildir" gibi bir seçeneği işaretlediğinizde gidecek mailler için gerekli.

Shila Gray yanıt olarak

yazan Moodle Admin -

Bunun için event subscription ayarlarını aktif etmeniz gerekiyor ve sonra event rule ları yazacaksınız kim ne ile lilgili email almak istiyorsa ona abone olacak. Örneğin ders içeriği eklendiğinde bildir diye bir kural yazdınız derse katılan kişiler veya öğrenciler bu kurala abone oluyorlar ve artık bununla ilgili email gidiyor kişiye. 

Dilerseniz profesyonel destek sağlarım kendim yapabilirim derseniz aşağıda nasıl yapılacağı da mevcut.

https://docs.moodle.org/28/en/Event_monitoring

Eskiden bu iş bir eklenti ile yapılıyordu fakat artık güncellenmediği için çalışmıyor.