publikowanie strony

publikowanie strony

Napisane przez: Ms BB ()
Liczba odpowiedzi: 3

Cześć!

Zaczynam swoją przygodę z platformą moodle i bardzo liczę na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników uśmiech 

Zainstalowałam MAMP a następnie stworzyłam swoją stronę (dodałam kilka próbnych kursów itp). Strona ma służyć celom edukacyjnym, więc chciała opublikować ją dla swoich uczniów i tu natrafiłam na problem... Mianowicie po kliknięciu na register at moodle.org pojawia się błąd typu: 


Co powinnam zrobić? Kiedy zmieniam port na 80 to w ogóle nie jestem w stanie wejść na stworzoną przez siebie stronę smutny Co poszło nie tak?


Z góry dziękuję za wszystkie rady!


ABB

W odpowiedzi na Ms BB

Odp: publikowanie strony

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

nie można zarejestować strony Moodle w spisie stron moodlowskich jeżeli ta strona stoi na lokalnym komputerze

Sposoby są dwa:

- jeżeli jest Pani wykładowcą na jakiejś uczelni - poprosić administratora o instalację Moodle na serwerze uczelni

- wykupić samej hosting, np. na hekko i tam zainstalować moodle

 

wtedy moodle będzie dostępny publicznie w internecie, rejestracja na moodle.org nie jest potrzebna

wystarczy potem tylko eksportować kursy z  moodle na lokalnym komputerze do moodle który będzie w internecie

W odpowiedzi na Jarosław Maciejewski

Odp: publikowanie strony

Napisane przez: Ms BB ()

Bardzo dziękuję za szybką i fachową pomoc!

Jestem nauczycielem w małym prywatnym gimnazjum, więc zdecyduję się na zakup hostingu.

Pozdrawiam,

ABB