Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Napisane przez: Karol Szadkowski ()
Liczba odpowiedzi: 5

Moja witryna używa wyłącznie rejestrowania i logowania użytkowników za pomocą zewnętrznego serwera LDAP. Przed zalogowaniem widnieje przycisk "przypomnienie hasła". Niestety nie ma możliwości przypomnienia hasła tą drogą. Użytkownicy mają inną ścieżkę do przypomnienia swojego hasła. Przycisk "Przypomnienie Hasła" wprowadza użytkowników w pewien błąd, bo dostają info mailem, że na takiej możliwości (ale dopiero jak klikną przycisk).

Dlatego najchętniej zlikwidował bym ten przycisk. Ewentualnie chciałbym zmienić tekst, który otrzymują oni mailem po kliknięciu na przycisk (gdzie opisałbym procedurę zmiany/przypomnienia hasła). Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jak to zrobić. Ktoś może pomóc i powiedzieć gdzie to mogę znaleźć?

W odpowiedzi na Karol Szadkowski

Odp: Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()

Istnieje możliwość przekierowania pod dowolny adres url (można odesłać do utworzonej niezależnie od Moodle strony z instrukcją zmiany hasła) po kliknięciu przycisku Przypomnienie hasła.  W tym celu należy zmienić konfigurację Uwierzytelnienia definiując odpowiednio forgottenpasswordurl (Administracja  - Wtyczki - Uwierzytelnienie)
Więcej na ten temat: https://docs.moodle.org/28/en/Managing_authentication

W odpowiedzi na Agnieszka Herczak-Ciara

Odp: Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Napisane przez: Karol Szadkowski ()

Ustawiłem własny URL i teraz na ekranie logowanie, po kliknięciu przycisku "Zapomniałem hasła" i wpisaniu nazwy użytkownika, dostaje informacje, iż procedura zmiany hasła została wysłana na maila. Gdzie dostajemy maila:

"[...]

Została zgłoszona prośba o zmianę hasła do twojego konta

Aby zmienić hasło, kliknij na poniższy link:

http://xxx

[...]"

Po kliknięciu otwiera się strona z informacją, że ma możliwości zdalnej zmiany (bo niestety tak jest). Zatem wciąż nie wygląda to zbyt profesjonalnie - najpierw wskazujemy nazwę użytkownika, dostajemy maila, wchodzimy na link z maila, a tam dowiadujemy się, że nie zmienimy sobie hasła...

Tym samym niezbyt mnie to satysfakcjonuje. Czy zatem jest możliwość wyłączenia przycisku "Zapomniałem hasło", albo chociaż zmienienia treści ww. maila, aby już w nim pojawiała się informacja, że trzeba to zrobić osobiście?

W odpowiedzi na Karol Szadkowski

Odp: Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
Po wprowadzeniu własnego URLa nie ma prawa pojawić się moodlowski formularz przypominania hasła.
Proszę zobaczyć jak to działa na przykładzie strony  ePortal  Kliknięcie w odsyłacz Zapomniałeś nazwy użytkownika lub hasła odsyła do zewnętrznego systemu, w którym użytkownik może odzyskać swoje hasło. 


W odpowiedzi na Karol Szadkowski

Odp: Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

Nieoficjalne metody są dwa:

1. Strona główna / > Administracja serwisu / > Wygląd / > Dodatkowy HTML

W "Zanim BODY jest zamknięte"

proszę wkleić to:

<script>
document.getElementsByClassName('forgetpass')[0].style.visibility='hidden';
</script>

 

i zapisać

co spowoduje ukrycie linku na stronie

 

2. Zrobienie według tego: http://james-moodle.blogspot.com/2014/11/how-i-disabled-forgot-password-link-on.html

co spowoduje skasowanie całkowite linku

 

 

może lepszy sposób nr 1?

W odpowiedzi na Jarosław Maciejewski

Odp: Zmiana wiadomości "Przypomnienie Hasła" lub wyłączenie tej opcji

Napisane przez: Karol Szadkowski ()

Sposób nr 1 doskonały, zawsze mogę usunąć kod i przycisk wróci na stronę. Tak więc dziękuje za rozwiązanie uśmiech

Co do tego urla, faktycznie na początku wkleiłem link w ustawieniach serwera LDAP i dlatego przesyłał mi go mailem. Gdy ustawiłem link w globalnych ustawieniach uwierzytelniania, przycisk zaczął działać przekierowując mnie na stronę z informacjami. Ale i tak uważam, że ukrycie przycisku jest lepszym rozwiązaniem w moim przypadku ;)