Kurzusokhoz való hozzáférés engedélyezése

Kurzusokhoz való hozzáférés engedélyezése

József Somogyi írta időpontban
Válaszok szám: 4

Sziasztok

 

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan segédprogramot vagy egyéb beállítási lehetőséget amivel meg tudnám azt oldani, hogy azon tanulók akik egy adott kurzushoz nem férnek hozzá (nincsennek beíratva) de szeretnének beiratkozni arra ne automatikusan, hanem az csakis tanári jóváhagyással történhessen.  
(Esetleg egy olyan segédprogram ami a "Ezt a kurzust nem veheti fel" helyett egy "Belépés igény elküldése" nyomógombot alkalmaz, amiről a tanár üzenetet kap amelyet megerősíthet vagy elutasíthat.)

Előre is köszönöm a választ

 

Üdv.:

J.

Válasz erre: József Somogyi

Tárgy: Kurzusokhoz való hozzáférés engedélyezése

Csaba Gloner írta időpontban
Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzusokhoz való hozzáférés engedélyezése

József Somogyi írta időpontban


Szia Csaba

 

Először is nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat. Az Általad ajánlott segédprogramot telepítettem előzetesen magam is, a funkciói láthatólag pont az lenne amire szükség lenne...csak valahogy... nem tudom miért ...nem tudom alkalmazni.

 

Feltelepítés után ellenőriztem:

- az alapbeállításokat: annyit módosítottam, hogy az új kurzusok esetén is alkalmazza a segédprogramot

portáladminisztráció/segédprogramok/beiratkozások/beiratkozási segédprogramok kezelése  beállítottam a láthatóságot és a sorrendben az első helyre helyeztem  

- manuálisan is frissíttem a cron-t

- kínomban már a segédprogramhoz tartozó 5 jogosultsági beállítást is a "hitelesített felhasználó" és "tanuló" -nak "engedélyezre" állítottam

- új kurzust is létrehoztam, a kurzusbeállításokon belül is kerestem valami ehhez kapcsolódó beállítási lehetőséget

- megnéztem több tanulói profilba belépve, több kurzust

- már törölni is töröltem és újratelepítettem ezt a segédprogramot

 

...de ugyanúgy csak azt látom, hogy "Ezt a kurzust nem veheti fel"...és semmi jelét nem találom, hogy hogyan alkalmazhatja ezt egy tanuló. Ennyit eddig még nem bírkóztam egy segédprogrammal sem.

 

Biztos magam nézek el, vagy nem látok valamit, de már nincs ötletem mit és hol.

 

Nincs valami ötleted, hogy mi lehet a probléma megoldása?

 

 

Előre is köszönöm

Üdv.:

S.J.

 

Válasz erre: József Somogyi

Tárgy: Kurzusokhoz való hozzáférés engedélyezése

Csaba Gloner írta időpontban

Kedves József,

milyen Moodle verziót használsz?

Én teszteltem most egy 2.9-sel, de nem láttam problémát, így nem tudom sajnos, nálad miért nem működik.

Mellékletben egy rövid videó arról, hogy mit hogyan csináltam, talán segít valamit, esetleg csak elfelejtettél egy lépést?

Végig nem teszteltem, mert ahhoz emailt kellene küldenem, de az nincs beállítva ennél az ofline verziónál.

Üdv

Csaba


Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzusokhoz való hozzáférés engedélyezése

József Somogyi írta időpontban


Szia Csaba

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mosoly A csatolt videóban megtaláltam, hogy mi az amit nem állítottam be.

A kurzus kezelése/felhasználó/beiratkozási módszerek -nél nem adtam hozzá a szükséges segédprogramot.

 

Így már nagyszerűen működik mosoly

 

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel

Somogyi J.