Moodle Mobile - Problem z Logowaniem

Moodle Mobile - Problem z Logowaniem

Napisane przez: M B ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam,

dodałem do opcji platformy wersję Mobile.

Postępowałem zgodnie z instrukcją zamieszczoną na moodle.org

Aplikacje Moodle Mobile zainstalowana na tel, przy próbie logowania cały czas dostaję informacje o błędnym logowaniu lub kontaktu z Administratorem ws. ustawień strony.

Tu moje pytanie, co jest nie tak iż system nie chce się uruchomić.

- skórka CSS dla Mobile pozostawiona domyślna

- włączone wszystkie możliwe opcje odpowiedzialne za wersję Mobilną w platformie.


Co robię nie tak lub czego nie zrobiłem...

W odpowiedzi na M B

Odp: Moodle Mobile - Problem z Logowaniem

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Trudno powiedzieć, co robisz nie tak lub czego nie zrobiłeś, bo nie napisałeś, co zrobiłeś, ani nie napisałeś, jaki komunikat błędu konkretnie się pojawia uśmiech

Na platformie trzeba:

  1. włączyć web services na stronie admin/settings.php?section=optionalsubsystems
  2. włączyć web services for mobile devices na stronie admin/settings.php?section=mobile

Może włączyłeś tylko to pierwsze, a nie włączyłeś drugiego...? To jest najczęstszy błąd, ale tylko zgaduję, bo za mało mam informacji.

Jeszcze jedno wyjaśnienie - skórka CSS dla Mobile nie ma nic wspólnego z aplikacją Moodle Mobile. Skórka była stworzona jakiś czas temu, kiedy skórki Moodle nie były jeszcze responsywne i miała być wyświetlana zamiast skórki standardowej, kiedy użytkownik wchodził na platformę z urządzenia mobilnego (korzystając z przeglądarki). Obecnie większość skórek jest responsywnych, więc nie widzę większego sensu w instalowaniu i włączaniu skórki mobilnej. Osoby korzystające z urządzeń mobilnych albo wchodzą z przeglądarki (i wtedy korzystają ze skórki responsywnej), albo za pomocą aplikacji (i wtedy skórka nie ma znaczenia).

Przemek Stencel
PoznajMoodle.pl

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Moodle Mobile - Problem z Logowaniem

Napisane przez: M B ()

Dzięki za odp.

punkty o których wspominasz włączone.


Moodle Mobile additional features - Type of login ustawiony via the app

Wbudowane usługi:

Moodle Mobile additional features service - wtyczka local mobile

Moodle mobile web service - wtyczka moodle


W momencie wpisania adresu w aplikacji na tel. przenosi mnie do okna logowania. Podaję dane i wyrzuca komunikat "Błąd - Sprawdź swoje dane logowania lub zapytaj admina strony aby sprawdzić konfigurację strony" - i tutaj się poddaję, nie wiem co mu nie pasuje. Dane do logowania spr. admina jak i usera - przy wszystkich taki sam komunikat.


Pozdrawiam

M.