Problém při upgrade

Problém při upgrade

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 10

Dobrý den,

při upgrade Moodle z verze 2.7.1+ (B20140821) na verzi 2.9.1+ (B20150730) mi upgrade "vytuhne" při upgrade modulu hotpotatoes. Mám zapnuty ladící informace pro vývojáře, ale nic to nevypíše. Jen prostě jednoduše upgrade nedojede do konce. Před upgrade navyšuji max_allowed_packet i wait_timeout v my.cnf a stejně to houby pomůže. Netuší prosím někdo, jak upgrade provést? Tlačí mě čas, za chvíli začíná nový semestr a tak bych ugprade potřebovala spáchat co nejdříve. Ještě pro info: dump db má 20 GB.

Dík předem všem

Lenka

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Problém při upgrade

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ahoj Lenko. Zkoušela jsi nejprve aktualizovat HotPot ve stávající verzi 2.7. Tzn. nechej si na serveru stávající 2.7.1 a aktualizuj pouze HotPotatoes na poslední dostupnou verzi. Ta by podle https://moodle.org/plugins/view/mod_hotpot měla fungovat jak ve 2.7 tak 2.9

Teprve pak zkus aktualizovat celý Moodle.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém při upgrade

autor Lenka Orzelova -

Bohužel, ani upgrade samotného modulu HotPot se nezdařil. Prostě to zase vytuhlo.

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Problém při upgrade

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Dej si do config.php

$CFG->debugdisplay = 1;
$CFG->debug = 32767;

V chybovém protokolu webového serveru by se měl objevit nějaký záznam o tom, proč se ten skript zastaví - např. málo paměti apod.

Zkoušeli jste kontaktovat autora modulu HotPot?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém při upgrade

autor Lenka Orzelova -

Nikde, krom toto fórum, jsem nepsala. Mám na starost 11 instancí Moodle (vše stejné verze komplet všeho) a 9 z nich, těch menších jsem bez problému upgradovala. Jen ty dvě největší nejdou. Nepředpokládala jsem tedy, že by byl problém na straně HotPot. Zkusím to s těmi dvěma řádky do config.php. Zatím díky moc.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém při upgrade

autor Lenka Orzelova -

Ahoj Davide,

takže mi to vypsalo toto:

[Wed Aug 26 08:15:41 2015] [error] [client 78.128.128.21] Default exception handler: P\xc5\x99i \xc4\x8dek\xc3\xa1n\xc3\xad na uzam\xc4\x8den\xc3\xad vypr\xc5\xa1el \xc4\x8dasov\xc3\xbd limit operace. Debug: \nError code: locktimeout\n* line 450 of /lib/classes/task/manager.php: moodle_exception thrown\n* line 66 of /lib/cronlib.php: call to core\\task\\manager::get_next_scheduled_task()\n* line 81 of /admin/cron.php: call to cron_run()\n
[Wed Aug 26 08:19:08 2015] [error] [client 2001:718:1005:606::177] PHP Warning:  mkdir(): File exists in /srv/instance/moodlearchiv.osu.cz/lib/setuplib.php on line 1358
[Wed Aug 26 08:19:08 2015] [error] [client 2001:718:1005:606::177] PHP Warning:  mkdir(): File exists in /srv/instance/moodlearchiv.osu.cz/lib/setuplib.php on line 1358, referer: http://moodlearchiv.osu.cz/admin/index.php?confirmplugincheck=1&cache=-O


Po kliknutí na odkaz, pak toto:

Debug info:
Error code: ddltablenotexist
Stack trace:

line 585 of /lib/dml/moodle_database.php: dml_exception thrown
line 1426 of /lib/dml/moodle_database.php: call to moodle_database->where_clause()
line 278 of /lib/classes/session/manager.php: call to moodle_database->get_record()
line 79 of /lib/classes/session/manager.php: call to core\session\manager::initialise_user_session()
line 775 of /lib/setup.php: call to core\session\manager::start()
line 25 of /config.php: call to require_once()
line 77 of /admin/index.php: call to require()


Zkoušela jsem upgrade pouze hotpot.

Lenka

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Problém při upgrade

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Mám podezření, že ta první chyba (locktimeout) není způsobená upgradem, ale tím, že ti pořád ještě běží cron a ten se spustil uprostřed běžícího upgrade.

Ještě mě napadlo, zkus aktualizaci přes příkazovou řádku (namísto přes web). Něco jako:

# cd /srv/instance/moodlearchiv.osu.cz
# sudo -u apache php admin/cli/upgrade.php
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém při upgrade

autor Lenka Orzelova -

No jo, ale cron se mi spouští co 5 minut, takže během upgrade vždy dojde a docházelo k jeho spouštění. Experimentuje se špatně, protože po každém neúspěšném pokusu to pak 2,5 hodiny obnovuji z dumpu mrzutost