Novinky

Moodle HQ spouští novou službu - MoodleCloud

 
Obrázek: David Mudrák
Moodle HQ spouští novou službu - MoodleCloud
Moodle HQObzvláště nápomocní moodlistéPřekladateléVývojáři

Martin Dougimas dnes během své přednášky na úvod konference MoodleMoot Australia 2015 v Melbourne oznámil nově poskytovanou službu - MoodleCloud.

Stručně řečeno, jedná se o zdarma poskytovaný hosting pro provoz vlastní instalace Moodle. Na základě jednoduché registrace obdrží uživatelé plnohodnotnou instalaci Moodle pro své vlastní potřeby. Instalace je automaticky spravována a aktualizována na poslední dostupnou stabilní verzi Moodle, bez možnosti instalace vlastních rozšiřujících modulů.

Poskytované instalace mají jistá omezení (maximálně aktivních 50 uživatelských účtů, 200 MB diskového prostoru, zobrazování reklamních bannerů), nicméně stále představují ideální variantu jak pro rychlé odzkoušení si nejnovějších funkcí Moodle, tak reálného provozu malých instalací (např. pro jednu třídu či projektovou skupinu v rámci běžné školní výuky).

Součástí nabízeného balíčku je též integrace s BigBlueButton, open-source prostředí pro video a audio konference a sdílení.

Česká lokalizace prostředí pro založení si vlastní Moodle instalace by se měla objevit v nadcházejících dnech až týdnech,

 
Počet hodnocení: -