Problem z przesłaniem PDF

Problem z przesłaniem PDF

Napisane przez: Tomasz Lewandowski ()
Liczba odpowiedzi: 4

Witam jako że zaczynam przygodę z moodle i jest to pierwsza platforma jaką będę budował

mam parę pytań mianowicie mam problem z przesłaniem plików PDF do kursu dostaję informację.

Typ pliku nie jest akceptowany: Dokument formatu PDF

moje drugie pytanie czy jest możliwość zabezpieczenia przed pobraniem plików PDF?

W odpowiedzi na Tomasz Lewandowski

Odp: Problem z przesłaniem PDF

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Zajrzyj do tej dyskusji. To może być ten sam błąd.

Pozdrawiam,

Przemek Stencel
PoznajMoodle.pl

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Problem z przesłaniem PDF

Napisane przez: Tomasz Lewandowski ()

Dziękuję już się zapoznaję, wczoraj poświęciłem czas na zapoznanie się z dokumentacją

W odpowiedzi na Tomasz Lewandowski

Odp: Problem z przesłaniem PDF

Napisane przez: Tomasz Lewandowski ()

Zapomniałem jeszcze do pisać uśmiech

czy jest możliwość zabezpieczenia jakiegoś w moodle funkcji by użytkownik uczeń nie mógł pobrać dodanego pliku PDF do kursu

W odpowiedzi na Tomasz Lewandowski

Odp: Problem z przesłaniem PDF

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Stuprocentowego zabezpieczenia nie ma uśmiech Jak ktoś będzie bardzo chciał skopiować pdf'a lub jego treść, to to zrobi.

Natomiast można na przykład umieścić plik pdf w serwisie slideshare, a następnie zagnieździć go w moodle - slideshare umożliwia zabezpieczenie pliku przed pobieraniem oraz zdefiniowanie domen, w których dokument może być zagnieżdżany - czyli można spowodować, że zagnieżdżanie będzie możliwe tylko w domenie platformy. Ale tak czy inaczej, trzeba być świadomym, że nie istnieje zabezpieczenie, którego nie można złamać uśmiech

Przemek Stencel
PoznajMoodle.pl