Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor Zdeněk Hrabánek -
Počet odpovědí: 7

Dobrý den. Při upgrade na vyšší verzi jsem hned při pokusu otevřít stránku administrace narazil na chybu viz příloha.

Postupoval jsem jako každý rok při upgrade instalace:

  • záloha db
  • nahrání dat nové verze: nová složka MOODLE  (stávající provozujeme na MOODLE1)
  • režim úprav
  • přejmenování složek MOODLE-MODLE1,  MOODLE1-MOODLE1-27-OLD
  • nahrání používaného config.php do nového umístění
  • vstup na stránku administrace a... ejhle ona chyba
Prosím, pomůže někdo jak to opravit? Díky. ZH
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor Zdeněk Hrabánek -

Ona je tam ta chyba jasně popsána:
Hledá to v cestě "moodle" ale má tam být "moodle1"  

Warning: require_once(/mnt/web-data1/zsul_cz/public_html/moodle/lib/dml/database_column_info.php): failed to open stream: No such file or directory in /mnt/web-data1/zsul_cz/public_html/moodle/lib/dml/moodle_database.php on line 27

Ale nevím, kde mám který soubor upravit, aby ta cesta byla správně.
Díky za pomoc. ZH

V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

A cesty v souboru config.php máte správně?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor Zdeněk Hrabánek -

Tak, jako to bylo dříve, tedy:

$CFG->wwwroot   = 'http://moodle1.zsul.cz';

$CFG->dirroot   = '/mnt/web-data1/zsul_cz/public_html/moodle1';

$CFG->dataroot  = '/mnt/web-data1/zsul_cz/moodledata1';


Teď jsem to ještě zkontroloval, umístění odpovídá. ZH

V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ale nahoře jste uvedl

nahrání dat nové verze: nová složka MOODLE (stávající provozujeme na MOODLE1)

takže v souboru config.php té nové verze byste měl mít jenom .../zsul_cz/public_html/moodle ne? Respektive chápu to tak, že chcete najednou vedle sebe provozovat obě dvě instalace (moodle1 i moodle). Pak musí mít každá svůj webový adresář (dirroot) i datový adresář (dataroot) i adresu (wwwroot).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor Zdeněk Hrabánek -

Ne. Možná jsem se špatně vyjádřil.
Provozujeme a budeme i nadále pouze MOODLE1.
Proto postupuji tak, jak jsem popsal. 

  • Nahraji na stejnou úroveň webu (0:/public_html/... vedle MOODLE1) novou verzi - ta je standardně po rozbalení ve složce MOODLE.
  • Tu starou (MOODLE1) přejmenuji třeba na MOODLE1-OLD-27
  • Z ní vezmu config.php, nahraji ho do nové složky MOODLE a složku přejmenuji na MOODLE1
  • Přes web rozhraní pak přejdu do administrace a pokračuji vždy v instalaci a nakonec tam ručně nahraji všechna rozšíření, který používáme (HotPot, Poznámky, Zprávu učiteli, Sbírku razítek, Drag&Drop ad další do testů, Narozeniny... )
  • Tak jsem postupoval každý rok už od verze 1.9. Nikdy s tím nebyl problém, až dnes. Díval jsem se na verzi PHP na webhostingu, mělo by to býtt OK jak pro 2.7, tak 2.8 verzi Moodle
Nevím co s tím. Zatím to tam mám nahrané, ale vrátil jsem se zatím k funkční instalaci 2.7. Rád bych ale upgrade provedl.
Díky za váš čas a pomoc. ZH


V odpovědi na David Mudrák

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor Zdeněk Hrabánek -

Tak to mám asi vyřešené. Vycházel jsem z toho, že ten postup dosud vždy fungoval a proto jsem znovu nahrál celou instalaci moodle2.8.5+ na server.
Zopakoval uvedený postup a upgrade se normálně spustil. Pokračovat už budu instalací používaných rozšíření.

Mám za to, že problém byl způsoben nekompletním obsahem složky s novou instalací. Prostě tam nějaký soubor musel chybět. Nahrávám to tam vždy už rozbalené, protože nějaká nastavení na webhostngovém serveru mi nedovoluji zazipovaný moodle přímo tam rozbalit.

Tak pro příště - porovnat obsah adresářů. 
Díky za váš čas. ZH

V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Chyba při upgrade z Moodle 2.7.2+ na 2.8.5+

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Díky za info. Váš postup je v pořádku. Ideálně by tam ty nové verze rozšiřujících modulů měly být ještě před spuštěním upgrade databáze. A samozřejmě je vhodná záloha databáze i datové složky.