Kurzus video

Kurzus video

Deák István írta időpontban
Válaszok szám: 5

Sziasztok!

Több videó file-ból szeretnék oktatási anyagot feltölteni, Azt szeretném, hogy a megnézendő videók, egymást után kerüljenek a felhasználó elé, ill. hogy előfeltétel legyen pl. a 3-as számú file megnézése a 4-es számúnak.

Ezt mivel, ill. hogyan oldhatnám meg a legelegánsabban a Moodle eszköztárát felhasználva?

Üdv.:

Elek


Válasz erre: Deák István

Tárgy: Kurzus video

Csaba Gloner írta időpontban

Kedves Elek,

ezt szerintem a "feltételes elérhetőség" funkcióval lehet a legegyszerűbben megoldani. Hogy ez elérhető legyen, be kell kapcsolni a Portáladminisztráció > További jellemzők oldalon.

Ha csak arról van szó, hogy meg kell nyitni egy videót ahhoz, hogy a következő videó elérhető legyen és így tovább, akkor ezt pl. így tudnám elképzelni:

1. A kurzusban aktiválni a "Teljesítés nyomon követése" funkciót (Ennek is aktiválva kell lennie az oldalon, hogy elérhető legyen a kurzusbeállítás oldalon!)

2. A videókat egyenként külön oldalakba beágyazni

3. Minden oldalon aktiválni a Tevékenység teéjesítésénél a feltételek teljesülését és a "Megtekintés előírása"-t


4. A második videótól kezdve aztán mindig az előző videó megtekintését megadni feltételül, tehát a 2. videónál az 1. videót, a 3. videónál a 2-at és így tovább:



Remélem világos így. 

Glóner Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzus video

Deák István írta időpontban

Kedves Csaba!


Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! mosoly

Nem szeretnék telhetetlen lenni, ismételten kérném a segítséged.

A meglévő video file-okat le tudom játszani, de a méretük miatt "kilógnak" a képernyőről és így kezelhetetlen, ill. több mint bosszantó.  Láttam, hogy HTML-ből lehet ezt méretezni, de valahogy mégsem sikerült nekem. 

Tudnál abban segíteni, hogy miképpen lehet megoldani ezt a problémát.(a file-okat csak legvégső esetben szerkeszteném át egy videoszerkesztővel, inkább a Moddle-n belül oldanám meg a problémát)


Köszönöm előre is!

Üdv.:

Elek


Válasz erre: Deák István

Tárgy: Kurzus video

Csaba Gloner írta időpontban

Kedves Elek,

flv (Flash) videókról van szó?

A HTML-es átméretezésnek működnie kellene, legalábbis nálam mindig működött. Egyszerűen az URL végére be kell szúrni a következőt:

#d=800x600

Itt egy video erről a Moodle demo oldalán, ezt is így szúrtam be, 800x600-ra átméretezve:

video

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzus video

Deák István írta időpontban

Kedves Csaba!


...és működik, köszönöm! mosoly (valamit túlbonyolítottam eddig, talán szintaktikai hibám lehetett...)

2.8-as verzióhoz tudsz valami jól szabható témát (skin-t) ajánlani?

Amit szeretnék, hogy az alaptól kicsit eltérjen (színekkel lehessen némileg átszabni), egy db. képet+ logo-t fel lehessen tölteni és nem utolsósorban támogassa az alapfunkciókat.

Köszönöm előre is!

Üdv.:

Elek