Problem z publikacją kursów

Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Michał Tatar ()
Liczba odpowiedzi: 14

Witam,

jestem zupełnie świeży jeśli chodzi o moodle gdyż dopiero dzisiaj udało mi się postawić na nogi działającą wersję.

Jednak mam ogromny problem z zakładaniem nowych kursów. Nie potrafię wrzucić żadnego pliku do danego kursu. Czy to PPT, DOC, FLV - zawsze mam info, że nie mogę wgrać takiego rodzaju pliku.

Co ciekawe - raz nie wiem jakim cudem udało mi się wgrać FLV i wszystko pięknie się wyświetlało.

Doczytałem w dokumentacji o Multimedia Files ale tutaj wydaje się być wszystko OK.


Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w tym temacie.

Dziękuję i pozdrawiam.

W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

może to kwestia uprawnień?

 

na moodledata najlepiej nałożyć rekursywnie uprawnienia 777

w zasadach strony zobaczyć czy odchaczony jest 'Zezwalaj na Zaufaną Zawartość'

a może dana aktywność ma opcje do ograniczania rozszerzeń plików?

W odpowiedzi na Jarosław Maciejewski

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Michał Tatar ()
Witam,


dziękuję za odpowiedzi.

1) moodledata ma 777

2) Gdzie znajdę ten checkbox "Zezwalaj na zaufaną zawartość" ?

3) Ograniczenia do rozszerzeń? W Wygląd -> Osadzanie mediów wszystkie checkboxy mam zaznaczone.

4) Max wielkość pliku to 64MB podczas gdy próby są odbywane na max 20MB pliku.

W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Wszystko wskazuje na to, że próbujesz wgrywać pliki prezentacji w zły sposób. z tego co opisujesz wynika, że tworzysz np. etykietę i tam klikasz ikonę z obrazkiem/drzewkiem (która służy do wyboru plików graficznych) lub ikonę z klatką filmową (która służy do zamieszczania multimediów).

Żeby dodać do kursu pliki PPT lub DOC musisz użyć zasobu Plik lub też jeśli zasób ma być zlinkowany do treści użyć ikony łańcucha (link), która pozwala na wczytanie plików w każdym formacie..

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Michał Tatar ()

Hmmm,


może coś źle robię więc opiszę całość.

Wchodzę do Administracja serwisu -> Kursy -> Dodaj/Edytuj kursy.

Pojawia mi się moja kategoria - test, więc dla kategorii test dodaje nowy kurs przez funkcje Utwórz nowy kurs.

Wypełniam nazwę, krótką nazwę, kategorię i widoczność, po czym wpisuje tekst i poniżej mam możliwość dorzucenia załącznika.

Jednak żaden prócz JPG mi nie wchodzi smutny


Z góry ogromne dzięki!

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

To nie jest miejsce na jakiekolwiek pliki kursu i dlatego tam nie wchodzą uśmiech

W tym miejscu można umieścić ilustrację (i tylko ilustrację), która będzie reprezentować kurs na stronie z listą kursów - popatrz na przykład na tej platformie - każdy kurs ma swój własny opis i ilustrację, która została wstawiona właśnie w tym miejscu.

Pliki stanowiące faktyczną treść kursu umieszcza się już później, na stronie głównej kursu, po zatwierdzeniu tego fomularza z właściwościami kursu.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Michał Tatar ()

Witam,

Panowie dzięki za zainteresowanie się tematem i pomoc uśmiech

W takim razie jedno jest jasne - już wiem, że kurs to tak jakby kategoria na umieszczanie wpisów.

Jednak mam kolejny problem - w jaki sposób teraz do tego kursu dodać aktywność PLIK ? Wchodząc normalnie w kurs mogę założyć forum...

Przyznam, że nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu by zrozumieć działanie takiego systemu... :|

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

ale to nie tu

 

wracasz do strony głownej, klikasz na kurs, kikamy w razie czego na 'Włącz tryb edycji' a potem 'Dodaj aktywność lub zasób'

W odpowiedzi na Jarosław Maciejewski

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Michał Tatar ()

albo ja jestem na to za głupi albo tego u mnie nie ma smutny

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Struktura moodla wygląda w skrócie tak:

  • na platformie są kategorie (i podkategorie) kursów
  • w kategoriach są kursy (do których można zapisać studentów i nauczyciela/-li, wybierając ich z listy dostępnych użytkowników platformy)
  • w kursach są moduły (np. tematyczne)
  • w modułach są zasoby (dokumenty, linki, pliki, itp) i aktywności (fora, quizy, zadania, itp) związane z danym tematem.

To, co nazwałeś "Introduction" jest kursem.

To, co nazwałeś "eLearning" jest kategorią kursów.

Trochę mam wrażenie, że Twoją intencją nie było, żeby "Introduction" było kursem, tylko żeby to był wstęp do kursu. Więc faktycznie trochę pomieszałeś pojęcia.

Podobnie jak Jarek, proponuję, żebyś najpierw trochę poczytał o tym, jak działa moodle, do czego służy, pooglądał jakieś screencasty, a najlepiej żebyś wziął udział w jakimś kursie jako uczestnik, zanim zaczniesz sam tworzyć w ciemno uśmiech

W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()

obstawiam to pierwsze - do Introduction wejdź i tam szukaj

W odpowiedzi na Jarosław Maciejewski

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Michał Tatar ()

Panowie!


sukces uśmiech w końcu zrozumiałem o co chodzi uśmiech

serdecznie dziękuję Wam za pomoc!


Pozdrowienia i korzystając z okazji - Wesołych Świąt uśmiech


ps: zmieniłem kurs jako pojedyncza aktywność i wybrałem plik. Czy jest możliwość dla jednego kursu (w moim przypadku kurs Introduction) dorzucić dwie aktywności pojedyncze (np. 2 filmy video?)

W odpowiedzi na Michał Tatar

Odp: Problem z publikacją kursów

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jeśli kurs jest jako pojedyncza aktywność, to jest tylko jedna. Więc skoro wybrałeś typ plik, to możesz opublikować jeden plik.

Chociaż... żeby być precyzyjnym, to tak naprawdę można umieścić tam wiele plików, ale tylko jeden można wskazać jako plik wyświetlany. Czyli można np. wstawić tam stronę html z podpiętymi dwoma plikami filmowymi i wskazać stronę html jako startową. Efekt będzie taki, że w kursie można de facto opublikować stronę internetową html.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem byłoby, gdybyś zamiast typ kursu "plik" wybrał "strona" i wtedy na stronie można umieścić dowolną treść i zagnieździć filmy.