Wyswietlenie przezentcji przez określony czas

Wyswietlenie przezentcji przez określony czas

Napisane przez: Kamil Górski ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam. Chce zrobić wyświetlanie prezentacji przez określony czas np. 30 minut i później żeby użytkownicy rozwiązali test na podstawie tej prezentacji. Czy istnieje taka możliwość w Moodle?

Jak dodać prezentację np we flesh-u żeby uzyskać taki efekt?  Proszę o pomoc.

W odpowiedzi na Kamil Górski

Odp: Wyswietlenie przezentcji przez określony czas

Napisane przez: Roman Rekko ()

Witam,

można dodać jako plik *.swf ale nie jestem pewien czy dobrze odpowiem czy taki efekt jaki zakładasz zostanie uzyskany. 

Ja bym zrobił w taki sposób. 

Dodał *.swf a następnie w ogranicz dostęp opcję daty od godziny początkowej (można również dodać datę końcową (uzyskujemy efekt prezentacji od do)) a  w opcjach ustawień Ukończenie aktywności ustawił daną godzinę końcową a następnie test ustawił następująco w ogranicz dostęp jeżeli aktywność *swf zostanie ukończona odblokuj  quiz.

Tylko przy dodawaniu *.swf należy ustawić Wyświetlanie automatyczne i sprawdzić czy poprawnie się wyświetla (rozmiar).


W odpowiedzi na Roman Rekko

Odp: Wyswietlenie przezentcji przez określony czas

Napisane przez: Kamil Górski ()

OK. Tylko jak mam dodać plik*swf jako zasób? Jak połączyć to z quiz-em?

 Nigdy tego nie robiłem. To co Pan opisał będzie działało dla użytkowników którzy będą się logować o dowolnej porze. Zależy mi na tym aby prezentacja trwała określony czas ?

W odpowiedzi na Kamil Górski

Odp: Wyswietlenie przezentcji przez określony czas

Napisane przez: Roman Rekko ()

Hej,


tak jako zasób plik w zależności od wersji (platformy)można drag'& dropem przeciągając w włączonym trybie edycji (powinno samo zostać rozpoznane, jeżeli nie zmienić tylko ustawienia wyświetlania(jeżeli jest to plik *.swf)).

Z tego co czytam to zależy Panu by połączyć quiz z prezentacją może lepiej zastosować pakiet SCORM? Quiz może być wtedy zamieszczony bezpośrednio w prezentacji (po części prezentacyjnej następuje quiz (wszystko jest jednym plikiem)).


Aby połączyć *. swf z quizem, wymusić wejście do quizu(tak zrozumiałem) to w samej platformie na mój stan wiedzy nie jest do zrobienia.