Zápis sebe sama do kurzu

Zápis sebe sama do kurzu

autor Martin Grobár -
Počet odpovědí: 7

Zdravím - v historii jsem po delším hledání nenarazil na řešení, tedy se dotazuji novým tématem.

Dle publikace: DRLÍK. M. a kol. Moodle, Kompletní průvodce tvorbou a správou elektronických kurzů, Brno: Computer Press, 2013, ISBN: 978-80-251-3759-8 jsem postupoval, abych aktivoval přihlášení studentů formou "sebe sama." Na titulní straně se objevuje symbol klíče, který je však neaktivní - a domnívám se, že právě tento symbol souží pro přihlášení studentů příslušnou formou. Jak to udělat aby byl symbol aktivní? Kniha ke srozumitelná, ale ze strany studenta tam je velmi málo postřehů - tedy, jak se má přihlásit touto formou student?

Mimochodem, dle stejné publikace jsem postupoval při vytvoření skupin a zadal tři skupiny a tedy tři hesla. 

Nastavení / uživatelé / metody zápisu


Děkuji za navedení


Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Grobár

Re: Zápis sebe sama do kurzu

autor Lukas Herout -

Zdravím,

pokud jste vytvořil 3 skupiny a 3 hesla, tak student se poté zapisuje do kurzu sám. V praxi to znamená, že se standardně přihlásí do Moodle (zaregistruje), poté vybere kurz (klikne na název), do kterého chce vstoupit. Pokud není v kurzu zapsán (ručně, synchronizací s globální skupinou, ...), tak ho to vyzve k zadání hesla, respektive k zadání klíče k zápisu sebe sama do kurzu. Klíč zadá a je uvnitř. Zároveň je přiřazen ve zvolené skupině. 

Ještě koukněte, zda pro ten konkrétní kurz máte možnost zápisu sebe sama do kurzu povolenou - pokud jste v kurzu - nastavení - uživatelé - metody zápisu.

Přikládám printscreeny, jak to vídím u sebe já. První 2 za studenta, druhé 2 jsou nastavení.






V odpovědi na Lukas Herout

Re: Zápis sebe sama do kurzu

autor Martin Grobár -

Zdravím a děkuji za vzorovou odpověď. Vidím, že jsem v dobré společnosti - pedagogů, jablkářů a moodlařů odborníků úsměv Přikládám také své printscreeny. Konečně jsem pochopil, že musím přes přílohy - jinak by byly i dřív.

V nastavení kurzu nemám nastaveno povolit délku zápisu. Povoluji a nastavuji na 30 dní. Zkouším přihlášení a nic - ono formulářové pole se nezobrazuje - pouze Vracíte se na tyto stránky? Vymazal jsem cookie a taky nic - asi je to někde schované v nastavení.

Děkuji za pomoc. Resp. už zapisuji ručně mrzutost

Martin

pscr1

pscr2

pscr3

http://www.modernihv.cz/moodle/login/index.php

V odpovědi na Martin Grobár

Re: Zápis sebe sama do kurzu

autor Martin Grobár -
Stále prosím o pomoc - ví někdo, jak to udělat, aby se modul Zápis sebe sama zobrazoval po kliknutí na kurz?

Martin

V odpovědi na Martin Grobár

Re: Zápis sebe sama do kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Obrazovku pro zápis do kurzu je možno zobrazit až přihlášeným uživatelům. To, co ukazujete, je obrazovka pro přihlášení. Věřím, že poté, co se uživatel přihlásí, se mu hned jako další zobrazí obrazovka pro zápis do kurzu (pokud se tedy přihlásíte jako obyčejný student a ne jakop správce, který má přístup do všech kurzů).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Zápis sebe sama do kurzu

autor Martin Grobár -

Děkuji Davide (mj. na peďáku jste mě učil s mou ženou excel a nikdy na vaši pohodu a cit pro vysvětlení nezapomenu úsměv

Rozumím tomu tedy správně, že je rozdíl mezi přihlášením do "systému" a do kurzů?  Něco jako rozdílný klíč pro přístup do budovy a pak jiný klíč pro přístup do jednotlivých místností?

Pokud tedy dovedu vytvořit klíče pro příhlášení do kurzů a umím vytvořit skupiny i seskupení, podstata mého problému je tedy jinde. Jak vytvořit přihlašovací údaje pro studentský přístup - jasné, že já se přihlašuji jaho admin.

Chápu tomu tak, že si vytvořím nové uživatele v tomto formuláři:

Titulní stránka > Správa stránek > Uživatelé > Účty > Přidat nového uživatele.

To budou studenti - musím je zadávat ručně? Ti se pak přihlašují prostřednictvím svých přihlašovacích údajů a následně se zapisují sami do kurzu prostřednictvím klíčů skupin?

Existuje tedy způsob, že se zapisují sami studenti jako uživatelé - tedy registrují? Tím pádem bych to už celé chápal - je rozdíl mezi registrací a zápisem úsměv Jak se ale registruje?