Csoportok létrehozása felhasználói profilmező alapján

Csoportok létrehozása felhasználói profilmező alapján

Ákos Rácz írta időpontban
Válaszok szám: 4

Sziasztok!

A Moodle rendszerünk LDAP hitelesítést használ, ezért létrehoztunk néhány felhasználói profilmezőt a tanulók adatainak tárolására (tagvállalat neve, beosztás, stb...) .
A kérdésem a következő: Hogyan tudnék egy felhasználói profilmező adott értéke alapján (pl.: xy kft. szerepel a tagvállalat mezőben) felhasználói csoportokat létrehozni? Ha lehetséges, hogyan tudom ezeket adott esetben tovább bővíteni (pl. xy kft szerepel a tagvállalat mezőben és könyvelő a beosztás mezőben)?

Előre is köszönöm!

Üdv.:
Ákos

Válasz erre: Ákos Rácz

Tárgy: Csoportok létrehozása felhasználói profilmező alapján

Csaba Gloner írta időpontban

Kedves Ákos,

szerintem profilmezők alapján csoportokat létrehozni jelenleg nem lehet automatikusan a Moodle-ben.

Ilyet eddig csak a Moodle egyik üzleti verziójában láttam, a Totara-ban (http://www.synergy-learning.com/totara/). Ott ezt "dinamikus csoportnak" hívják, meg lehet adni, hogy mi alapján álljon össze a csoport. Tehát pl. ha van egy "beosztás" profilmező, akkor be lehet állítani, hogy létezzen egy csoport, melynek tagjai azok, akiknek a beosztás mezőben "könyvelő" szerepel. Ezt a csoportot aztán a rendszer mindig automatikusan frissíti, tehát, ha valakinek kikerül a profiljából ez a bejegyzés, akkor törlődik a csoportból, ha pedig új felhasználó regisztrál ilyen profillal, akkor bekerül a csoportba.

Ha érdekli a Totara, szívesen adok róla részletesebb információkat.

A Moodle egyébként sok mindent átvett már a Totara-tól, szerintem ezt a fenti funciót is át fogják venni, mert nagyon hasznos.

Üdvözlettel:
Glóner Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Csoportok létrehozása felhasználói profilmező alapján

Ákos Rácz írta időpontban

Kedves Csaba!


Köszönöm a választ!

Erre a problémára találtam másfajta megoldást. Tananyagok elérhetőségének korlátozásával, felh. profilmezők alapján. Ezek kombinálásával elérhető a kívánt eredmény.

Azonban egyenlőre azzal a problémával küzdünk, hogy az LDAP hitelesítés  során nem frissülnek a felhasználói profilmezők értékei. A hitelesítéshez ActiveDirectory-t használunk. Hiába változik egy mező értéke az AD-ban, a Moodle nem veszi át az értéket. Az adatok illesztésének beállításai a mellékelt képen láthatóak.

Ebben esetleg tudnál segíteni? Eléggé tanácstalan vagyok szomorú

LDAP_beallitasok.jpg csatolmány
Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Csoportok létrehozása felhasználói profilmező alapján

Deák István írta időpontban
Sziasztok! Van arról bármi információ, hogy mikor kerülhet bele a Moodle-ba a fent leírt "dinamikus csoport" ? Megvizsgálva a két rendszert (Moodle és Totara), elgondolkodtunk, tényleg nagyon hasznos lenne a hierarchia definiálhatósága. Ha ez belekerülne roppant boldog lennék. Üdv.: Elek