Chyba s neaktivním tlačítkem

Chyba s neaktivním tlačítkem

autor Jirka Čelikovský -
Počet odpovědí: 2

Dobrý den,

vyskytl se mi k řešení zajímavý problém. Jeden z uživatelů mého moodlu po vyplnění testu a uložení otázek, použil tlačítko "Uložit vše a odeslat" (nebo podobně - po odkontrolování svých odpovědí s možností změny). Stránka "zešedla" a vyskočilo okno, kde je informován o tom, že po této akci již nebude možné změnit případné odpovědi s nabídkou YES a NO. Problém je v tom, že mu nelze potvrdit tlačítkem YES odeslání výsledků. 

Jako admin se dostanu k přehledu jeho odpovědí, ale stav pokusu je "Probíhá", odpovědi jsou uložené s možností změny z jeho strany, ale konečné vyhodnocení nelze provést. To znamená, že nemůže ani vygenerovat osvědčení o úspěšném zvládnutí. Odpovědi má v pořádku, body také a není problém ohodnotit test ručně.

V každém případě zatím máme něco kolem 400 uživatelů v jednom kurzu a tato čísla porostou. 

Setkal se někdo někdy s podobným problémem?

Jak tento problém vyřešit? Jde o to, aby se to do budoucna nedělo a nebylo třeba více a více testů opravovat ručně.


V příloze je screen od uživatele, se zmíněným oknem, které nejde potvrdit. V horní části je vidět "zamotaná" a překrývaná cesta. Nevím čím to vzniklo. Skupina uživatelů používá IE 11, na kterém jsem vše také testoval a bez problémů. Mohl by být problém třeba se zoomem stránky? Nic mě nenapadá a v místě, kde uživatel pracuje budu až za delší dobu.


Předem díky za odpověď

Jirka

Příloha screen.jpg
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jirka Čelikovský

Re: Chyba s neaktivním tlačítkem

autor Jirka Čelikovský -

Tak vyřešeno. Jedná se o chybnou specifikaci zákazníka. Info bylo, že přístup bude prováděn pouze z PC s aktuálním systémem (ne Win XP) a tím pádem bude použit Internet Explorer 10 a vyšší. Bohužel u případů, kdy nefunguje finální odeslání byl použit IE 8, pod kterým Moodle nefunguje zcela spolehlivě.