Odrzavanje moodle baze

Odrzavanje moodle baze

написао/ла Borislav Terzić -
Број одговора: 2

Na koji nacin mogu smanjiti velicinu baze cija se velicina stalno uvecava? Moodle koji sam postavio u sklopu sajta jedne autoskole ima preko 2500 pitanja i trenutno oko 120 korisnika. Na nekim forumima sam citao da se brisanjem podataka u tabelama log, event, cach_text moze smanjiti njena velicina. To sam i uspeo brisanjem podataka u tabeli log, ali nije dovoljno. Primetio sam da tabela question_attemts zauzima preko 200 MB. Smem li tu da brisem podatke i sta ce se desitiako ih obrisem? Hvala 

У одговору на Borislav Terzić

Re: Odrzavanje moodle baze

написао/ла Bojan Milosavljević -
Borislave,

Ja ne bih brisao ništa od podataka, osim ukoliko se ne mora zbog ograničenog prostora. Mislim da nisu česti zahtevi ove vrste, jer se valjda podrazumeva da se čuvaju samo potrebni podaci смешак . Ali zaista tabele koje ste pomenuli sa foruma stvarno i možete brisati, ukoliko ne želite praćenje baš svih aktivnosti.

Nikako ne preporučujem brisanje podataka iz tabele question_attempts, jer se tu čuvaju rezultati rešavanja tih pitanja, odgovori kandidata na pitanja na testovima. Jedino ako to nije potrebno da čuvate, onda obrišite.

Uopšte, možete u phpMyAdminu videti spisak svih tabela u bazi, ali najpopunjenije obično najviše su i potrebne...

У одговору на Bojan Milosavljević

Re: Odrzavanje moodle baze

написао/ла Borislav Terzić -

Bojane,

Zahvaljujem Vam se ovom prilikom na ažurnosti u pomoći, a takvi ste bili i kada sam postavljao svoj prvi moodle sajt u sklopu sajta škole koji polako zaživljava u mojoj osnovnoj školi. Ovaj drugi moodle koji održavam u sklopu jedne auto škole mi pravi malo probleme zbog veličine, jer imam i korisnike koji su završili sa obukom pa se pitam da li se u tabeli question_attempts čuvaju njihovi odgovori iako su korisnici izbrisani? Da li bi onda jedno od rešenja bilo da brišem podatke u toj tabeli po datumu?


Hvala unapred!