e-mail

e-mail

написао/ла S K -
Број одговора: 2
Ćao,


uspješno sam instalirao zadnju verziju moodla 2.7, ali imam problema oko notifikacije, tačnije ne primam mailove sa dešavanja na kursevim,forumima...Moodle je instaliran na synology NAS serveru.


lp

У одговору на S K

Re: e-mail

написао/ла Saša Stamenković -

Poštovani Seade,


Sve ukazuje na to da na Vašem Web serveru nije dobro / uopšte konfigurisan CRON JOB. 

CRON valja konfigurisati tako da poziva skript "cron.php" koji se nalazi na putanji: http://www.ime-vaseg-domena/ime-direktorijuma-gde-je-smesten-moodle/admin/cron.php u vremenskim skokovima koji su najčešće planirani u zavisnosti od stepena promena. Ukoliko se očekuju frekventne promene, onda su vremenske pauze između dva skoka manje. Na mojim serverima praktijujem petominutnu pauzu između dva skoka. 

No, da biste potvrdili pretpostavku o potrebi za konfiguracijom CRON-a, objavite nešto na forumu. Postarajte se da ste upisani na forum tako da se teoretski nalazite na listi primalaca obaveštenja,  pa potom manuelno, koristeći svoj administratorski nalog (pretpostavlja se da ste autentifikovani na sistem kao administrator) uputite http zahtev ka izvršenju pomenute CRON skripte. 

Ukoliko Vam tada pristigne sadržaj prethodno objavljenog posta putem mail-a, to je jasan pokazatelj da je neophodno da naknadno konfigurišete CRON.

CRON možete da konfigurišete na više načina, a najjednostavniji je da to učinite koristeći Shell. Značajno je da je to server koji je konfigurisan tako da Vi imate pristup Shell-u. 

Alternativno, ukoliko ne možete da uspešno konfigurišete svoj server da obavlja CRON JOB, to isto možete da učinite i putem eksternog servera koji bi daljinskim putem obavljao ovu istu funkciju, stim što bi u ovom slučaju bilo neophodno da se skripta napisana na udaljenom serveru po izvršenju i samo-autentifikuje na MOODLE, kako bi ishod bio očekivan. 

Ja ne bih da idem dalje u deskripciju, jer nisam siguran da znam šta imate na raspolaganju od softverske opreme i kako je konfigurisana, pa se nadam da će Vam ove informacije biti od koristi da barem započnete rešavanje ovog problema.


Srdačan pozdrav,

S. Stamenković


 

У одговору на Saša Stamenković

Одговор: Re: e-mail

написао/ла Nikola Babić -

Saša, deluje mi da Vi znate odgovor na moje pitanje koje sam postavio u posebnoj temi.

CRON radi, sve poruke rade. Ali konstantno dobijam 0 emals sent. Skoro sam uradio migraciju na drugi server...  da li imate neke preporuke za mene. Unapred hvala

Nikola