nelze odevzdat soubor na server -Firefox

nelze odevzdat soubor na server -Firefox

autor Martin Glac -
Počet odpovědí: 5

Dobrý den,

studenti nemohou odevzadat soubor v prohlížeči Firefox (32). Je možné že to souvisí s přeinstalaci na novou verzi moodle během prázdnin (aktuálně Moodle 2.7 (Build: 20140512)), motiv elegance. Při kliknutí na odkaz k odevzdání souboru se objeví stále rotující kolečko načítání, ale aplet, nebo jiná součást se nenačte. Vše demonstruje obrázek.


Sestakla se stím někdo, nebo máte nápd co by to mohlo být a jak to řešit?


Děkuji za jakoukoliv radu


Martin Glac

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Glac

Re: nelze odevzdat soubor na server -Firefox

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To bude chtít debugovat - např. pomocí do Firefoxu vestavěné Web Console (tuším Ctrl+Shift+K) - nástroje Console a Network. Z nějakého důvodu se nedaří načíst a/nebo spustit Javascript, který je potřeba pro správce souborů. Nastavte též nejvyšší úroveň ladění ve správě Moodle a zkuste zkontrolovat chybové protokoly webového serveru.
V odpovědi na Martin Glac

Re: nelze odevzdat soubor na server -Firefox

autor Martin Glac -

Děkuji za tipy,

provozujeme 2 stejné systémy se stejnou verzi moodle a stejnou šablonou (Elegance) - na jednom systému je to funkční (provozujeme 2 servery), na jednom ne. 

Pokud na tom nefunkčním serveru přepnu na šablonu Clean, správce souboru a textový editor se se spustí.

Díval jsem se do logu %systemdrive%/inetpub/log/LogFiles/W3SVC, ale moc chytrý jsem z toho nebyl. 

Režim ladění v systému Moodle jsem zapnul na Normal - žádné hlášení se mi při načítání správce souboru neobjevilo.


Máte někdo nějaký tip co může způsobit na serveru, že stejné instalace někde běží a někde ne?

Děkuji předem za jakoukoliv radu.

Martin Glac


V odpovědi na Martin Glac

Re: nelze odevzdat soubor na server -Firefox

autor Václav Maněna -

Dobrý den,

jediné co mě napadá je zkusit vymazat cache témat v Moodlu a také smazat cache prohlížeče. 

S pozdravem

   V. Maněna 

V odpovědi na Václav Maněna

Re: nelze odevzdat soubor na server -Firefox

autor Martin Glac -

Smazat cache tématu nepomohlo. - ale díky za radu.

Přeinstaloval jsem verzi moodle na nejaktuálnější a znovu naimportoval šablonu a již to jede. Jen musím opět pracně doupravit vzhled...