Istnieje supprot do moodla ?

Istnieje supprot do moodla ?

Napisane przez: Paweł P ()
Liczba odpowiedzi: 3
Troszke kiepsko z tym forum skoro nikt nie potrafi odpowiedziec czy mozna kasować recznie folder np tmp.... odpalanie crona nic nie daje a gdy katalog ten istnieje nie mogę przywracać kursów.

Nie wiem czy wpisy w bazie danych znikną czy po skasowaniu ręcznym zostaną tam jakieś śmieci(w bazie)


W odpowiedzi na Paweł P

Re: Istnieje supprot do moodla ?

Napisane przez: Mateusz Wojcik ()
Jako taki support nie istnieje. Moodle jest darmowym programem więc nie ma co liczyć na cuda.


Dlatego tez tak wiele firm oferuje róznorakie szkolenia i wsparcie dla Moodle'a. Jednak oczywiście nie za darmo.

W odpowiedzi na Paweł P

Re: Istnieje supprot do moodla ?

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Rozwinę trochę to, co napisał Mateusz Wójcik.

Moodle jest programem bezpłatnym, bezpłatny support jest dostępny w formie dokumentacji oraz forów dyskusyjnych w j. angielskim i w innych językach (w tym w j. polskim, czyli tutaj). Przy czym na forach dyskusyjnych nie ma osób oficjalnie wyznaczonych do udzielania wsparcia, po prostu są to grupy osób korzystających z moodla i wzajemnie się wspierających. Ktoś zadaje pytanie, jeśli ktoś zna odpowiedź, to odpowiada, nieodpłatnie, z dobrej woli i chęci pomocy. Jak ktoś zada pytanie, na które akurat nikt nie zna odpowiedzi, to takie pytanie pozostaje bez odpowiedzi  smutny Sorry, taki mamy klimat puszcza oczko Dostajemy za darmo świetne narzędzie, trudno oczekiwać, że jeszcze na dokładkę za darmo dostaniemy ekipę wsparcia pracującą 24/7

Jeśli na forum polskim nie uda się znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, warto spróbować zadać je ponownie na forum angielskim - tam jest dużo więcej użytkowników moodla (w tym developerów), więc jest też sporo większa szansa na uzyskanie odpowiedzi - radzę tego spróbować z tym pytaniem o foldery temp i thrash.

Ale też oczywiście może się zdarzyć, że tam również nie uzyskamy pomocy. Wtedy pozostaje 1/ radzić sobie samemu, 2/ zwrócić się do oficjalnego partnera moodle, lub 3/ zwrócić się do firmy lub niezależnego specjalisty zajmującego się moodle, nie będącego partnerem moodle. Przy czym oczywiście opcje 2 i 3 wiążą się z kosztami.

I jeszcze na koniec prośba - jeśli uda Ci się znaleźć odpowiedź na swoje pytanie o foldery temp i thrash, to napisz proszę o tym w swoim wątku, tak żeby pomóc tym, którzy być może po Tobie natkną się na ten sam problem.

Pozdrawiam serdecznie,

Przemek Stencel

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Istnieje supprot do moodla ?

Napisane przez: Paweł P ()
jak mnie wku to z(z kropką) o co tu w tym chodzi ? pisze nagle ciach cala wiadomosc w plecy :/

pytalem bo zdzwil mnie kompletny brak pomocy naprawde malo tu pytan i malo odpowiedzi....

napisalem na tracker...
na anglojezycznym tez musze napisać tam pewnie wiekszy ruch.

Niebawem bede testowac na wlasnym serwerze moodla bo moze problem lezy po winie firmy hostingowej.

Jak sie uporam z problemem to dam znać.

poki co wiem tyle ze moodle tworzy sporo smieci tmp trash i dopiero pliki docelowe z zakodowanymi nazwami.

Smieci te sa bardzo rzadko czyszczone poczatkowo wystarczyło zwiekszyc czestotliwosc czyszczenia. Pozniej to juz nie pomagalo