Nabídka Známky v kurzu někomu nefunguje

Nabídka Známky v kurzu někomu nefunguje

autor Jan Vaněk -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den.


U jednoho maxi kurzu (přes stovku úkolů rozdělených cca do pěti skupin, v kurzu jsou stovky studentů a cca deset učitelů) přestává většině lidí fungovat nabídka Známky - po kliknutí se ukáže téměř prázdná obrazovka (viz obr). Zjistil jsem, že to dokážu oživit, když extrémě snížím počet studentů na stránku ve Správa stránek-Známky-Nastavení přehledu-Obecný přehled a potom skryju jednotlivé odevzdávárny v tabulce. Ale potřeboval bych to vyřešit někde na serveru, dokud se kurz nepodaří předělat. Pracovat s nabídkou Známky je bohužel v současné podobě kurzu pro učitele nezbytné.

Máte nějaký nápad?


Děkuji

Jan Vaněk

Příloha moodle znamky.jpg
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Vaněk

Re: Nabídka Známky v kurzu někomu nefunguje

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V nabídce Ladění (ve správě Moodle) zapněte zobrazování chybových hlášení a zvyšte úroveň ladění na maximum (DEBUG_DEVELOPER). Mám podezření, že PHP dojde buď časový limit nebo paměť.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nabídka Známky v kurzu někomu nefunguje

autor Jan Vaněk -

Podle všeho dojde paměť - viz zpráva Fatal error: Allowed memory size v obrázku a také se stránka zobrazí téměř okamžitě. Zpráva se objevila při nastavení chyb na NORMAL, DEBUG jsem nechtěl v provozu zkoušet. Co s tím dál? Server by měl mít 2G a asi mi ho nebudou chtít přifouknout.

Příloha moodle znamky 2.jpg
V odpovědi na Jan Vaněk

Re: Nabídka Známky v kurzu někomu nefunguje

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Podle mě máte v php.ini něco jako memory_limit = 128M Zkuste tam dát třeba 160M a restartujte službu webového serveru.