Odtwarzanie kursu

Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Martyna Sztarbała ()
Liczba odpowiedzi: 14

 Moi drodzy!

Potrzebuję pomocy przy dodawaniu spakowanych materiałów ze starej platformy (starszej wersji) na  nową. Kilka kursów udało mi się przerzucić bez problemu, jednak teraz powstał problem,  z którym nie radze sobie kompletnie.


Podczas odtwarzania kursu, w punkcie drugim system wymaga ode mnie wyboru kursu w części: "Odtwórz do istniejącego kursu".

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że nie moge odnaleźć odpowiedniego kursu za równo wpisując pełną nazwę, skróconą jak i część nazwy kursu. 

Co zabawne, gdy probuję dodać do kolejnego kursu materiały, bo może tu się uda, znowu nie widzę odpowiedniego tytułu kursu do pryzpisania, za to pojawia mi sie ten, którego potrzebowałam  podczas dodawania materiałów do poprzedniego. 

Denerwuje mnie to już, nie wiem co mam zrobić i wstrzymuje to moja  prace, a mam na prawdę bardzo dużo do wgrania. pomocy, help i łeee smutny


W odpowiedzi na Martyna Sztarbała

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Małgorzata T-a ()

A nie mona odtworzyć jako nowy kurs? Tu te jest problem?

W odpowiedzi na Małgorzata T-a

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Martyna Sztarbała ()
juz sobie poradziłam , ale okazuje sie ze połączenie histerii z niewiedzą potrafi doprowadzic człowieka do...a szkoda gadac ;)... dni moje sa niewatpliwie policzone :P  
W odpowiedzi na Martyna Sztarbała

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Robert Gierasimiuk ()

Martyna a jakaś podpowiedź dla potomnych mam podobny problem i gdybyś opisała jak sobie poradziłaś ja już miał bym z górki a tak muszę grzebać dalej uśmiech

W odpowiedzi na Robert Gierasimiuk

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Można odtworzyć jako nowy, następnie wykonać import do właściwego miejsca przeznaczenia.

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Robert Gierasimiuk ()

Właśnie mam za zadanie przerzucić kursy z 2.4 na 3.2 ale jak robię backup całości to nie przechodzi pojedyńczą lekcję udało mi się przenieść i tak się zastanawiam jak to zrobić bo kursów mam od metra 12 lat firma używała poprzedniej wersji i dziubać pojedynczo troszeczkę pracochłonne ale innej metody jak na razie to nie widzę.

W odpowiedzi na Robert Gierasimiuk

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Piotr Brzózka ()
W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Robert Gierasimiuk ()

To znaczy że łąduje się ale kursów nie ma wrzucone s,an tylko 4 puste tematy i nic poza tym coś jest nie halo lecz nie jestem zaawansowanym użytkownikiem aby zbadać dokładnie o co chodzi

W odpowiedzi na Robert Gierasimiuk

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

W takiej sytuacji warto sobie zrobić kopię serwisu w starej wersji i kursami do przeniesienia oraz (zgodnie z zasadami) zaktualizować platformę do wersji, którą chcemy docelowo używać. Dopiero wtedy warto zrobić kopie kursów i przenieść ją na platformę docelową w tej samej wersji.

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Niekoniecznie, ostatnio kursy z 2.4 poszły ładnie na ostatniej wersji. Wszystko zależy od zawartości kursu.

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Dlatego też napisałem "W tej sytuacji..."

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: Robert Gierasimiuk ()

Dlatego panowie tematu nie odpuszczę i będę dłubał w wolnym czasie. Muszę przenieść platformę do września na nową wraz z kursami i wszystkimi statystykami a nigdy wcześniej tego nie robiłem dlatego wujek google karmi mnie niezbędną wiedzą uśmiech ale na to trzeba czasu

W odpowiedzi na Robert Gierasimiuk

Odp: Odtwarzanie kursu

Napisane przez: boruh compl ()

to zrób tak :
postaw sobie lokalnie Xamppa z moodlem i podnoś po kolei , metodą jaką proponuje moodle . Robiąc backupy. 

niby bardziej upierdliwe, niby ciut więcej klikania . Ale brak info z której do której wersji się podnosisz. Wiec ciężko podać tobie optymalne rozwiązanie.