Jaki moduł do quizów dla gości?

Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Tomek Konkol ()
Liczba odpowiedzi: 10
Chciałem zapytac o moduł umożliwiajacy wykonanie prostego quizu dla gosci. Najlepiej aby taki moduł wysyłał wynik quizu na podany adres email.
Obecnie rozwiazałem to w taki sposób że utworzyłem kurs testowy i tam umieściłem
quiz, problem jest taki że quiz jest nadpisywany trzeba cały czas zerowac wyniki, po drugie nie udało mi sie zablokowac dla takiego użytkownika testowego możliwosci zmiany swojego profilu, chociaż zablokowałem taka możliwosc w uprawnieniach. Głównie chodzi o zmiane hasła taki zalogowany użytkownik może pozmieniac hasła i trzeba resetowac, albo jak zmieni tez adres emial to tylko usunac konto i stworzyc nowe, co jest problematyczne. Mam moodla w wersji 2.6. Macie jakieś rozwiazanie?
W odpowiedzi na Tomek Konkol

Odp: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Jakub Frankiewicz ()

Na Twoim miejscu stworzyłbym quiz przy pomocy zewnętrznej aplikacji i zapisał w formacie Scorm. Np. Ispring Quiz Maker ma opcję wysyłki wyników na zdefiniowany adres email.

W odpowiedzi na Jakub Frankiewicz

Re: Odp: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Tomek Konkol ()
Stworzyłem quiz za pomoca podanej aplikacji i na stronie mam taki bład: "Nie podano argumentów lub nieprawidłowa konfiguracja serwera. Szukałem rozwiazania ale nie wiem gdzie jest bład. Przy kongiguracji mam tez taki blad: "OSTRZEŻENIE: argumenty po ukośniku / są wyłączone na tej stronie i obiekty mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami!" Jako typ kursu dałem SCORM 1.2 na AICC wywalił blad juz przy wstawianiu do bazy danych.
W odpowiedzi na Tomek Konkol

Odp: Re: Odp: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Jakub Frankiewicz ()

Najwyraźniej musiałem o czymś zapomnieć przy tworzeniu quizu. Sprawdź czy w QuizMakerze w Setting -> Results masz "ptaszka" przy Send quiz result to email: .... oraz Send detailed results. Przy tym ostatnim musisz  wcisnąć Customize. W nowym oknie trzeba uzupełnić pole "From". Wrzuciłem przykładowy quiz w swf na serwer i wiadomość dotarła bez problemu. 

W odpowiedzi na Jakub Frankiewicz

Re: Odp: Re: Odp: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Tomek Konkol ()

W pełnej wersji tez uruchomiłem ten quiz i wysyła email na adres ale jest duzy denerwujacy napis Quizmakera ale to tylko wgrałem plik swf, natomiast nie udalo mi sie wgrac jako pakiet SCORM.

A w wersji darmowej zablokowana jest opcja wysyłania email natomiast znika denerwujacy napis i jest tylko stopka z nazwa produktu.

W odpowiedzi na Jakub Frankiewicz

Re: Odp: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Tomek Konkol ()

Ten Quizmaker z tego co widze to w wersji free nie umozliwia wysyłania email. Zamiesciłem plik swf na moodle i wszystko byłoby ok gdyby nie licencja która troche dolarów kosztuje. Wiec dalej mam ten sam problem z quizem dla gosci.

W odpowiedzi na Tomek Konkol

Re: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Tomek Konkol ()

znacie jakis plugin do zainstalowania w moodle w ktorym quiz moglby rozwiazywac gosc?, na forum znalazłem polecany przez kogoś kiedyś dodatek feedback ale teraz dla wersji 2.6 nie moge go znalezc.

W odpowiedzi na Tomek Konkol

Re: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Feedback jest faktycznie odpowiednim modulem. Wersja 2.6 Moodle ma go w standartowej instalacji ale nie jest aktywny.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Re: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Tomek Konkol ()

Feedback w spolszczonej wersji to rozumiem ze jest to opinia zwrotna która tez nie umozliwia wysyłania pytań jako gosc tylko podglad pytań. Nic nie edytowałem jezeli chodzi i ten modul i mialego go od razu nie muisalem go uaktywniac, wiec moze to nie ten moduł?. 

W odpowiedzi na Tomek Konkol

Odp: Re: Jaki moduł do quizów dla gości?

Napisane przez: Małgorzata T-a ()

Podpinam się do pytania. Mam platformę 2.7 z logowaniem jako gość.

Dodałam moduł "opinia zwrotna". Gość moze odpowiadać na pytania ale wyniki się nie zapisują.