Utworzenie konta przez Admina, problem z e-mailem

Utworzenie konta przez Admina, problem z e-mailem

Napisane przez: Jakub Gądek ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam
Mam mały problem z uwierzytelnieniem użytkownika.
Problem polega na tym, że chciałbym dodać wspomnianego użytkownika przez administratora ustawić hasło, zaznaczyć to wymuszenie zmiany podczas pierwszego logowania itp. Jednak nie mam pojęcia której opcji użyć aby na e-mail użytkownika przyszła wiadomość z linkiem, loginem i tymczasowym hasłem. Powinno działać uwierzytelnienie z wykorzystaniem poczty elektronicznej, niestety e-mail nie przychodzi. 
W każdym innym przypadku gdy użytkownik sam się rejestruje albo administrator wysyła wiadomość to wiadomości dochodzą bez problemu, zatem to nie powinien być problem smtp jak jest to poruszane w tym temacie: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=143418

Od razu zapytam, gdzie można modyfikować taką wiadomość dla użytkownika?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
Kuba

W odpowiedzi na Jakub Gądek

Re: Utworzenie konta przez Admina, problem z e-mailem

Napisane przez: Jakub Frankiewicz ()

Witam, a nie myślałeś o zmianie sposobu rejestracji na bardziej wygodny? Jeśli byłbyś zainteresowany konfiguracją rejestracji w moodle w ten sposób, że to użytkownik sam się rejestruje na platformie, a administrator musi aktywować tylko konto - to polecam się.

Pozdrawiam

Jakub Frankiewicz

W odpowiedzi na Jakub Frankiewicz

Re: Utworzenie konta przez Admina, problem z e-mailem

Napisane przez: Jakub Gądek ()

taki sposób rejestracji takze istnieje (i działa), niestety platforma ma być dostosowana do różnych potrzeb i ostatnią rzeczą jaka mi została jest właśnie ta rejestracja uzytkownika przez admina z automatycznym wysłaniem wiadomości e-mail.