Vzhled moodle - menu a ikony

Vzhled moodle - menu a ikony

by Michaela Zapletalová -
Number of replies: 2

Dobrý den, už pár dní se snažím proniknout do moodle. Chtěla bych změnit vzhled stávajícího. Vzhledem k tomu, že pro uživatele se vlastně používají pouze kurzy (tedy seznam kurzů a odkaz "home"), chtěla bych, aby jako hlavní strana bylo zobrazeno pouze js menu (ne celý blok) s navigací, hlavička a pak jen výčet kurzů, celé menu vlastně jen proto, aby bylo zachováno menu pro admina a další editory kurzů. Podobně při zobrazeném kurzu bude jen menu, hlavička a samotný kurz. U výčtu kurzů bych ale chtěla zobrazit ikony, nejlépe nalevo, různé pro již hotový kurz, navštívený, nenavštívený, zamknutý a případně i nový.

Téma ze kterého by se možná dalo vyjít jsem našla Halboo, víceméně jde hlavně o jeho js menu. Bohužel neumím js tak dobře, abych si to nějak naprogramovala.

Jak ale doplnit ikonky ke kurzům, to už moc nevím, na frontpage se volá

<?php echo method_exists($OUTPUT, "main_content")?$OUTPUT->main_content():core_renderer::MAIN_CONTENT_TOKEN ?>

a ta vypíše seznam kurzů, a já už neumím proniknout dál, aby se dala uživatelsky předefinovat. PHP jsem si zkusila letmo projít, základně vím o co jde. Umím HTML, s css si taky nějak poradím. Moodle si měním na lokálním PC, zvládla jsem už kopii tématu a jeho základní změny (něco přes css, zbytek jsem vlastně jen vymazala z kódu).

Poradil by mi někdo prosím jak na ty ikony, případně jestli mi doporučíte jiné téma nebo řešení toho minimalizovaného menu?

Děkuji

 

Count of ratings: -
In reply to Michaela Zapletalová

Re: Vzhled moodle - menu a ikony

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

MAIN_CONTENT_TOKEN je v podstatě jenom interní placeholder pro renderovací systém Moodle, aby věděl, kde v layout souboru končí záhlaví a začíná zápatí (v dřívějších verzích byly v samostatných souborech).

Ty ikony pro kurzy potřebujete generovat automaticky pro daného uživatele? Trochu se obávám, že bez vlastního kódu či úprav jádra to nepůjde.

In reply to David Mudrák

Re: Vzhled moodle - menu a ikony

by Michaela Zapletalová -

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Úpravy kódu mi nevadí, ale nejsem si jistá jak to udělat čistě. Tedy jak napsat kód do vlastního souboru do adresáře tématu (jestli to vůbec půjde). A ano, ty ikonky by měly být vázané na uživatele, měly by se měnit podle toho, zda je kurz již navštíven a podobně.