Przenosiny moodla na inny serwer

Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Liczba odpowiedzi: 17

Miało być pięknie i szybko, ale niestety problemów mam sporo smutny

Przenoszę moodla 2.6 z serwera na serwer. Moodle znajduje się w subdomenie. Domena zostaje u poprzedniego rejestratora,

Pliki moodla, moodledata i baza danych  - zrobiony backup.

Na nowy serwer wrzucone pliki moodla i moodledata, wgrana baza danych.

DNS-y zmienione, domena działa, subdomena dla moodla założona, config.php zmodyfikowany.

I tutaj zaczynają się schody.

Kiedy próbuję otworzyć moodla w subdomenie pojawia się komunikat:

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/dz198136/public_html/moodle/lib/setup.php on line 806
Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/dz198136/public_html/moodle/lib/setup.php on line 806
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/dz198136/public_html/moodle/lib/setup.php on line 806

Kiedy próbuję otworzyć go z katalogu na serwerze (zmieniając wpisy w configu) otwiera się główna strona, ale :

1. bez grafik i zdjęć obrazów obecnych na poprzednim moodlu

2. po zalogowaniu przenosi mnie do /admin/index.php z błędem: "404 Not Found' - chociaż strona na serwerze jest.

Gdzie jest pies pogrzebany?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

W bazie pozostały pewnie stare wpisy ze starej subdomeny, zobacz gdzie prowadzą  jak wyglądają linki do grafik, które się nie wyświetlają. Zmiana w config niestety nie załatwia sprawy. Na nowym serwerze jest identyczna domena jak poprzednio?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Informacje z pola walki:

- replace - nie działa w żadnym wariancie - mam komunikat "404 Not Found'

- linki ze starego serwera podmieniłem w bazie i wyświetlanie bezpośrednio z katalogu trochę się poprawiło ale obrazów brak

- w subdomenie - takiej samej jak na wcześniejszym serwerze - mam cały czas ten sam błąd

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/dz198136/public_html/moodle/lib/setup.php on line 806 ...

 

Czy to moga byx błędy w moodledata, bazie? gdzieś indziej?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Marcin Kowalski ()

Mam ten sam problem może ktoś pomóc?

W odpowiedzi na Marcin Kowalski

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: E P ()

Proponuję utworzyć nową pustą bazę z kodowaniem UTF-8 unicode

Następnie dograć katalog install do moodla z poprzedniego serwera

Usunąć plik configuration

Wejść na stronę w celu niby nowej instalacji (aby instalator sam utworzył plik config) podać parametry pustej bazy wpisać nawet te same hasła co były na poprzednim serwerze

Po instalacji wykasować wszystkie tabele (oprócz tej w której są dane konta administratora do niej dograć pozostałych użytkowników ze starego serwera) i wgrać tabele ze starej bazy

Mam nadzieję że zadziała

A katalog moodledata wgrać na serwer tam gdzie podana była ścieżka dostępu w instalatorze i ustawić prawa dostępu na 777

W odpowiedzi na E P

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Hm. Po dwunastu godzinach kolejny raz zacząłem sprawdzać konfigurację a potem wrzuciłem pliki install i okazało się, że na serwerze i subdomenie mam za niską wersję php - choć ją zmieniałem i instalowałem już tam moodla smutny

Na ten moment postęp jest taki, że nie mam błędu:

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/dz198136/public_html/moodle/lib/setup.php on line 806

Zarówno z katalogu jak i w subdomenie strona główna się wyświetla, są zmiany jakie wcześniej wprowadziłem w templatce, ale w dalszym ciągu nie mam obrazków i zdjęć a po zalogowaniu przekierowuje mnie na /admin/index.php z komunkatem "404 Not Found'.

Jest za to replace, dostęp do listy użytkowników i treści kursów itp.

Czyli jest postęp ale moodle dalej nie działa....

Czy podkatalogi w moodledata też powinny mieć atrybut 777?

Czy przy kopiowaniu przez ftp coś może stać się z tym katalogiem i plikami?

Za co odpowiedzialny jest w moodledata katalog "filedir" - mam tam olbrzymią ilość podfolderów i plików bez rozszerzeń o nazwach w stylu: 1a627bbcb12e765b119231042798de956526cbbf

Dodatkowy objaw moodla - to że strona ładuje się strasznie długo.

Hm. Coraz więcej - zamiast mniej pytań uśmiech

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: E P ()

W katalogu moodledata wszystkie katalogi mam na 777

a te wszystkie pliki to są zasoby z których korzysta baza danych do odpowiednich kursów

To może z tym php jest problem trzeba odpowiednią wersję i będzie działać

A jakie kodowanie napisów było w poprzedniej bazie?

Na jakim serwerze instalowana jest baza?

Ja mam wersję 2.5.4+ i podobnie przenosiłem na serwery NETEASY i działa bez problemu gdy ustawiłem odpowiednią wersję php.

Jeszcze jedno pytanie kiedy w domenie zostały zmienione dns-y?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na E P

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

DNS-y zmieniłem już tydzień temu. PHP 5.3 już jest - mam na dzieję, że na stałe.

Wszystkie atrybuty zmieniłem w moodledata na 777

Pliki i bazy mam w tej chwili na az.pl. Z kodowaniem jest OK

Ale ponieważ dalej sprawdzam konfigurację - doszedłem do crona. Próba wywołania go dała mi interesujący komunikat:

"Moodle upgrade pending, cron execution suspended."

Co moim zadaniem pokazuje problem nie w braku dostępu do strony administratora co do strony powiadomień i instalacji.

Czyli moodle chce się zaktualizować? Ale z czego do czego? A może spróbować zaktualizować do z 2.6.1 na 2.6.1+? Ale podmieniać pliki czy na czysto - ze starą baza danych? Może to ponaprawia błędy?

 

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: E P ()

Odnośnie katalogu install powinien on być z wersji moodla identycznej z tą która była na starym serwerze co do daty wydania czyli np. wersja 2.5.4+ ma co kilka dni nową aktualizację

Może to jest problem że jest upgrade

Ja jak wgrywałem na starą bazę to instalator w starych tabelach pozamieniał przedrostki na mdl3 i tak utworzył nowe tabele

W odpowiedzi na E P

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Ale ja tego katalogu nie mam. Po prostu mam stare pliki, stara bazę i problemy w wyświetlaniu niektórych podstron...

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: E P ()

W pliku version.php jest coś takiego

$version  = 2013051404.03;          Tu jest dokładna data 

$release  = '2.5.4+ (Build: 20140123)';  // Human-friendly version name

Katalog install jest w każdym moodle przy instalacji można zgrać ze strony moodle.org odpowiednią wersję i mamy katalog install który jest usuwany po instalacji i trzeba by było żeby mieć ten katalog z wersji np. 2013051404.03

I zrobić niby nową instalację (tylko nie moze być wtedy pliku config na serwerze) a potem do bazy wgrać stare tabele

W odpowiedzi na E P

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: E P ()

A może przeglądarka ma w pamięci stary serwer i obrazki nie wyświetlają się, może wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki

W odpowiedzi na E P

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Żadna przeglądarka nie wyświetla prawidłowo grafiki i obrazów. Cache też czyściłem wielokrotnie. Obrazki to jeszcze po trochę mógłbym wgrać np. przez odtworzenie kursu (sprawdziłem - działa). Większym problemem jest brak dostępu do /admin/index.php i "404 Not Found'.

Natomiast wracając do tej koncepcji:

Proponuję utworzyć nową pustą bazę z kodowaniem UTF-8 unicode
Następnie dograć katalog install do moodla z poprzedniego serwera ... etc.

to niestety po ustawieniu (prawidłowo) bazy, usera i hasła przy próbie przejścia dalej również wyskakuje błąd "404 Not Found' i nie mogę nic dalej już zrobić smutny

 

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

- czysta instalacja + nowa baza + stary moodledata - a potem dogranie starej bazy

- czysta instalacja + stara baza + nowy moodledata - a potem podpięcie starego moodledata

- inne warianty ze starymi plikami ...

za każdym razem kończą się w /admin/index.php błędem  "404 Not Found'

No i jestem w kropce smutny

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

404 Not Found = Nie znaleziono (dokumentu). Jak dla mnie to tam coś jest nie tak ze ścieżkami do plików. Problem raczej leży w tym że serwer nie widzi aplikacji (moodle) niż w niej samej. Sprawdź proszę czy katalogi dobrze się nazywają, czy leżą w dobrych ścieżkach (nie wiem w jakich konkretnie, bo to zależy od hostingu). 

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Przenosiny moodla na inny serwer

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Zrobiłem coś czego oczywiście nie powinienem, czego się nie poleca i przed czym ostrzegają wszystkie instrukcje. Ściągnąłem wersje 2.6.1+  i... nadpisałem pliki na serwerze. Wymusiłem tym samym instalację i aktualizację bazy danych. Moodle to przyjął uśmiech

Strony admina powróciły. Brakuje grafiki i obrazów, ale odzyskałem kontrolę nad kwestiami administracyjnymi. Część grafik przenoszę ręcznie, cześć kursów przywracam, choć tutaj mam trochę kłopotów z bazą.