Migrace celého Moodle na jiný server

Migrace celého Moodle na jiný server

autor Martin Benda -
Počet odpovědí: 5

Ahoj všichni. Mám takový problém. Přenesl jsem zaběhnutý systém Moodle na nový server a to tak, že jsem zazálohoval databázi (mimochodem přes Adminera), zkopíroval celou složku moodle a moodledata z FTP, pak přenastavil config.php a spustil. Systém naběhl, přihlásit se mohu normálně, nicméně se nezobrazují obrázky vložené do kurzů.Když se snažím editovat daný článek, kde obrázky chybí, tak je nemohu přes editor najít. 

Myslíte, že by mohl být problém někde v nastavení práv u adresářů na novém serveru nebo jsem něco v rámci Moodlu ještě pozapomněl změnit? Ten server jsem si instaloval sám a trošku v tom plavu mrzutost Jede to na Ubuntu serveru verze myslím 12.04.

Taky jsem si všiml, že pokud chci načíst soubory na serveru, tak se to tak divně "cyklí":

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Martin Benda

Re: Migrace celého Moodle na jiný server

autor František Pinc -

Dobrý den,

 já bych to odhadoval na práva na moodledata. Zkusil bych nastavit práva 777 .

 

sudo chmod -R 777 /cesta/k/moodledata
V odpovědi na František Pinc

Re: Migrace celého Moodle na jiný server

autor Martin Benda -

To mám. Ale nevím, zda má být u tohoto adresáře vlastnictví uživatele www-data nebo root nebo jiný? mrzutost

Teď jsem zjistil, že ani nemohu nahrávat nové soubory, tak že tam určitě bude problém s právy k zapisování do tohoto adresáře, tím pádem i se čtením.

V odpovědi na Martin Benda

Re: Migrace celého Moodle na jiný server

autor František Pinc -

Dobrý den,

 taky oblíbený problém bývá nedostatek místa na disku.....

Práva 777 znamenají , že všichni mají práva číst, psát, spouštět, takže by mělo být jedno jestli je vlastník root nebo www-data. Ale kdybych to nastavoval já, tak bych práva vlastníka dal uživateli www-data a skupinu web, jejímž členy jsou uživatelé , kteří pracují se soubory na documentrootu .

Pravděpodobně je problém v tom, že práva 777 máte na adresář moodledata, ale na některém podadresáři máte jiná práva.

V odpovědi na František Pinc

Re: Migrace celého Moodle na jiný server

autor Martin Benda -

Hmm, zkontrolováno. Všechny soubory i složky mají uživatele i skupinu www-data. Nedostatek místa nehrozí.

Ještě taková zajímavost spojená s tímto problémem. Přestalo se mi zobrazovat logo šablony, kterou mám použitou. Jedná se o téma Clean. Když  při editaci kliknu na vložit nový soubor, tak se tam sice vloží, na chviličku vidím i ikonu jpg souboru (takovou tu fialovou), najednou zmizí a samozřejmě obrázek jako takový na stránkách nevidím. mrzutost

Nevíte, kam se tyto obrázky (pro šablonu) ukládají? Třeba tím příjdu na jádro problému.

Ještě přikládám screen z Webmina (obsluha serveru), kde nechápu položky "Sticky" a "Nastavit GID". Jestli i toto třeba nějak nesouvisí.

Příloha Schránka-1.jpg
V odpovědi na Martin Benda

Re: Migrace celého Moodle na jiný server

autor František Pinc -

hmmm,

měnil jste jen server nebo jste měnil i adresu serveru? Pokud došlo ke změně adresy serveru , tak moodle má uložené adresy obrázků absolutně .... někde tady je to už několikrát probírané ..... Pokud by to ale bylo tímto, tak by při editaci měly jít  obrázky znova vložit.

 

Taky mě napadá, že ty obrázky byly uloženy v nějakém repozitáři, který není nyní na novém serveru řádně připojený. Je ale divné, že vám zlobí logo, to by mělo být OK.

POdívejte se do Správa stránek-->vzhled-->motivy-->Clear na nastavení URL loga.