Jak vytvořit generovaný report v podobě textového dokumentu z aktivity "databáze"

Jak vytvořit generovaný report v podobě textového dokumentu z aktivity "databáze"

autor Jan Remeš -
Počet odpovědí: 2

Zdravím přátelé!

Nemáte náhodou někdo tip na to, jakým způsobem donutit moodle aby mě vytvářel v aktivitě "databáze" výstup v podobě textového dokumentu? Něco jako hromadná korespondence ve Wordu?

Díky H.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Remeš

Re: Jak vytvořit generovaný report v podobě textového dokumentu z aktivity "databáze"

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Něco je zmíněno zde, ale osobně jsem to nezkoušel, tak nemůžu říct, zda je to to, co hledáte.

Já bych na to šel asi tak, že bych si nadefinoval šablonu, která generuje seznam všech položek ve formátu, v jakém jej akceptuje např. LaTeX nebo obdobný sázecí systém. Popřípadě, pokud to struktura vaší databáze umožňuje, stejným způsobem vytvořte šablonu, která záznamy exportuje do CSV. CSV potom otevřete v tabulkovém procesoru (např. Calc či Excel) a pak už použijte klasickou hromadnou korespondenci, jak uvádíte vy.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Jak vytvořit generovaný report v podobě textového dokumentu z aktivity "databáze"

autor Jan Remeš -

Díky, přes ten LaTeX je to možná reálná cesta, jen budu muset něco dostudovat, šablona databáze nepochopí zápis v texu. Hromadná korespondence by připadala v úvahu, nicméně by bylo pohodlnější stahovat generovaný texťák už hotový z webu.

H.