Absolvování kurzu

Absolvování kurzu

autor Blanka Lukášková -
Počet odpovědí: 6

Dobrý den,

prosím o radu, jak aktivovat blok Stav absolvování kurzu. Zatím je ve stavu: Čeká.

Potřebuji i poradit, jak mám zkontrolovat, zda mám nastaveno spuštění cronu.

Blanka

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Blanka Lukášková

Re: Absolvování kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
O tom, že cron neběží, je správce informován na hlavní stránce správy stránek. Poznala byste to taky tak, že vám ze stránek nechodí kopie příspěvků v diskusních fórech.

Co se absolvování kurzu týče, jaké máte nastaveny podmínky pro absolvování?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Absolvování kurzu

autor Blanka Lukášková -

Vážený pane Mudráku,

pravděpodobně cron neběží. Požádala jsem studenty o příspěvky do diskusního fóra a kopie příspěvků nedorazily.

Podmínky pro absolvování jsem pro kontrolu nastavila na dvě splněné činnosti. Kurz je dokončen, když jsou splněny všechny podmínky.

Přidala jsem i ručně nastavené absolvování kurzu jiným uživatelem - učitel. Tato položka funguje v tom smyslu, že lze zaškrtávací políčko v přehledu zvolit a v bloku Stav absolvování kurzu se u této podmínky zobrazí ano.

Možná, že mám někde uvedenou informaci o tom, že můj cron neběží, neumím se k ní ovšem propracovat.  A už vůbec netuším, jak jeho práci zahájit.

S přátelským pozdravem

Blanka

V odpovědi na Blanka Lukášková

Re: Absolvování kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Pro začátek zkuste navštívit titulní stránku administrace vašeho serveru - postranní blok Nastavení > Správa stránek > Informace (předpokládám tedy, že jste zároveň správce Moodle, jinak tu toho moc nezmůžeme).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Absolvování kurzu

autor Blanka Lukášková -

Vážený pane Mudráku,

podívala jsem se tam a zvolila jsem odkaz cron.php. To, co se poté strhlo v mojí e-mailové schránce, si neumíte ani představit.

Stav absolvování kurzu se změnil na Probíhá. Za to moc děkuji.

Dočetla jsem se ale, že spouštění tohoto souboru musí probíhat pravidelně. Jenže místo, ze kterého ke spuštění došlo - zmizelo.

Blanka

V odpovědi na Blanka Lukášková

Re: Absolvování kurzu

autor Lenka Orzelova -

Dobrý den,

z tohoto místa (které popisujete) je možné cron.php spustit jen jednou za 24 hodin. Takže po 24 hodinách tam zase odkaz na cron.php objeví. Jinak cron by bylo nejlepší nastavit přímo na serveru, aby se spouštěl automaticky.

Lenka