Strona zawiera pętlę przekierowań - problem

Strona zawiera pętlę przekierowań - problem

Napisane przez: Krzysztof Biliński ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witajcie!

Jestem nowym użytkownikiem Moodle'a i w sumie zaraz na wstępie pojawił się w moim wypadku problem takiej natury. Zainstalowałem najnowszy pakiet Moodle na wirtualnym serwerze Xampp. Instalacja przebiegła pomyślnie, ale na koniec, gdy powinienem przejść do panelu administratora, w przeglądarce pojawił się komunikat: "Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań". Komunikat pojawia się w każdej przeglądarce i pojawia się nadal po usunięciu ciasteczek itp. Również usunięcie folderu instalacyjnego oraz pliku install.php nie pomaga.

Czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem i wie może, jak go rozwiązać?

Pozdrawiam!

Krzysztof

W odpowiedzi na Krzysztof Biliński

Odp: Strona zawiera pętlę przekierowań - problem

Napisane przez: Adrian Bochenek ()

Witajcie!

 

Mam dokładnie ten sam problem. Instaluję Moodle na Xampp-ie. Podczas instalacji dochodzę do miejsca gdzie należy wpisać dane administratora. Po zatwierdzeniu wyświetla mi się pusta strona z adresem "localhost/testel/user/editadvanced.php". Gdy próbuję ją odświeżyć bądź wejść na stronę główną wyświetla mi się komunikat "Ta strona zawiera pętlę przekierowań".

 

Krzysztofie czy udało Ci się namierzyć problem?

 

PS. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu nie miałem problemu z instalacją. Czy może to byc problem nowego Xampp-a albo może nowszej wersji moodle?

Pozdrawiam

 

EDIT:

Z problemem poradziłem sobie instalując Moodle w języku angielskim. A po instalacji zainstalowałem paczkę z PL i pozamieniałem język strony i panelu administracyjnego.

Jeśli ktoś zna inne rozwiązanie będzie miło przeczytać.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Adrian Bochenek

Odp: Strona zawiera pętlę przekierowań - problem

Napisane przez: Adrian Bochenek ()

Wydaje mi się, że może znalazłem rozwiązanie a jeśli nie rozwiązanie to przyczynę.

Ponieważ miałem problem z zainstalowaniem Joomla 3.0 na nowym Xampp wyczytałem, że problemem może być PHP w wersji 5.5. Pomimo różnych prób, nie udało mi się zainstalować wyżej wspomnianej na Xampp-ie z PHP 5.5, więc wróciłem do poprzedniej wersji z PHP 5.4.

Joomla 3.0 zainstalowała się bez żadnego problemu. Pomyślałem, że spróbuję też z Moodle 2.6.2+. On również odpalił bez problemu.

Nie wiem niestety, czy można coś zmienić w konfiguracji, by wszystko ruszyło w PHP 5.5. Mnie się nie udało, ale ja jestem, może ciut nad zielony więc, warto by wypowiedział się jakiś ekspert.

 

Pozdrawiam