Vyhodnotenie žiaka v rámci kategórie s viacerými aktivitami

Vyhodnotenie žiaka v rámci kategórie s viacerými aktivitami

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 2

Už dlho sa trápim s problémom, ktorý sa týka spoločného vyhodnotenia pre viacero aktivít (testov), zoskupených do jednej kategórie.

  1. V Zjednodušenom režime som si vytvoril kategóriu 1.polrok a do nej som pridal tri testy (obr1).
  2. Pridal som pomocou odkazu "Upraviť výpočet pre kategóriu" identifikátory všetkým trom testom(pojmy, skupiny, mutacie) a potom som upravil výpočet. Už tu sa objavil problém. Keď som výpočet napísal podľa návodu v tvare =average(pojmy,skupiny,mutacie), hlasilo mi to chybu vo vzorci... Tak som to nahradil zápisom =(pojmy+skupiny+mutacie)/3 To chybu nehlásilo.(obr2)
  3. Napriek tomu mi to však v známkovom výkaze stále ukazuje v stĺpčeku Kategórie spolu u všetkých žiakov 100%.(obr3)

Čo robím zle? Mám niečo zle nastavené? Ja by som len potreboval, aby mi Moodle  spriemeroval dosiahnuté počty bodov (alebo počty percent) v rámci kategórie. Ďakujem!

Příloha kategorie.png
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Vyhodnotenie žiaka v rámci kategórie s viacerými aktivitami

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

A to mapování číselné hodnoty na známku máte řešeno pomocí slovní známky (angl. grade type "Text") nebo pomocí škály (angl. "Scale")? Trochu mě zaráží, že se vám ve zjednodušeném přehledu zobrazuje nejlepší možná známka "nedostatečně". Pokud je to škála, je třeba ji definovat v pořadí podle zlepšujícího se výkonu - tedy např. nedostatečně,dostatečně, ..., výborně. Jinak řečeno, poslední položka škály musí odpovídat nejlepšímu výkonu - http://docs.moodle.org/en/Scales

V odpovědi na David Mudrák

Re: Vyhodnotenie žiaka v rámci kategórie s viacerými aktivitami

autor Roman Ravas -

Mapovanie na známku mám urobené pomocou slovnej známky (nahradil som preddefinované A+,A,A- atď.) klasickými známkami(výborný, ...) . Dá sa to aj inak??? Lebo ja som to inak nevedel. Ak som chcel vidieť v známkovom výkaze s výsledkami testov slovné známky (výborný, chválitebný atď...), tak som musel zvoliť tento spôsob. Moodle totiž v nastaveniach známok kurzu okrem slovnej ponúka len skutočnú hodnotu (to sú body) a percenuálnu hodnotu(to sú percentá). Priznám sa, že v tomto známkovaní mám zatiaľ celkom slušný chaos mrzutost

Mám vytvorené aj vlastné stupnice, ale vôbec nechápem, kde a ako sa pri teste dajú použiť! V nastavení testu si musím stupnicu aj tak vždy zadefinovať, jediné čo dokážem nastaviť je kategória známok.

Túžim po jednom: keď už mám napísaných na seminároch z biológie 6 testov a zaradil som ich do spoločnej kategórie 1. polrok, tak aby mi Moodle v súčte tejto kategórie výsledky spriemeroval, nech to nemusím pracne robiť sám. A vôbec sa mi to nedarí mrzutost