Moodle 1.2 Beta - a co teď

Moodle 1.2 Beta - a co teď

by David Mudrák -
Number of replies: 4
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

Zdravíčko!

Tak je to tady. Moodle 1.2 je venku (prozatím v Beta verzi). Včera jsem se jím trošku procházel a jsem unešen a zamilován - spousta užitečných drobností, které vážně potěší smile

Pro všechny překladatele Moodle na světě začínají dva perné týdny. Do Beta verze se již (alespoň dle mého mínění) nepřidávají žádné nové funkce ani řetězce a odlaďují se pouze chyby.

Nové moduly nejsou moc obsáhlé a díky Jindřichově práci (díky!) je excersise.php hotovo. V glossary.php je třeba udělat pár korektur a je připraven k použití. Ostatní moduly bych měl zvládnout během týdne či dvou - tak, aby byly pokud možno součástí ostré verze. Překladatelské oddíly na Moravě nechť se proto drží nápovědy a dokumentace. Ta tolik nespěchá (i když lang/cz/help by se hodil co nejdřív).

Ještě k tomu slovníku - až upgraduju Moodle.cz na verzi 1.2, vložím jeden slovník do tohoto kurzu. Tento slovník by měl nahradit stávající README a umožnit nám pružněji diskutovat o nejvhodnějším překladu.

Tak, to by pro dnešek stačilo. Ozvěte se, jaké máte návrhy k následujícímu postupu překladu

Čau, David

Count of ratings: -
In reply to David Mudrák

Re: Moodle 1.2 Beta - a co teď

by Daniel Mikšík -
Pěkně zdravím,
potvrzuje se pravidlo, že komunikační šum je všudypřítomná konstanta. wink My už jsme totiž zadali studentům i překlad jendotlivých modulů, protože jsme nevěděli, že se na něčem pracuje, a počítali jsme s tím, že provedeme celkový překlad. Protože rozdělit práci pokud možno rovnoměrně mezi semnáct lidí nebylo úplně snadné, rád bych se zeptal, jak daleko s překladem modulů jsi, jestli je určitě míníš dodělat, nebo máme některé nepřeložené moduly přece jenom převzít.
U nás na fakultě provozujeme už nějakou dobu Moodle 1.2 development, takže většinu připravovaných vylepšení máme možnost přímo zkoušet.
Slovník by samozřejmě byl pomocí, brzy se snad konečně dostaneme k tomu, abychom přispěli do systémové debaty o překladu některých termínů.
Zdravím z Brna.
Dan
In reply to Daniel Mikšík

Re: Moodle 1.2 Beta - a co teď

by Jindrich Jindrich -
Zdar všem překladatelům,

já samozřejmě rád přenechávám práci brněnské armádě (kupodivu jsem to zřejmě pochopil správně s jejím frontálním útokem smile a uvítám diskuzi o případných nejvhodnějších termínech.

Jindra
In reply to Daniel Mikšík

Re: Re: Moodle 1.2 Beta - a co teď

by David Mudrák -
Picture of Moodle HQ Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé Picture of Vývojáři

Zdravím!

Za infošum a nepozornost se samozřejmě omlouvám. Co se překladu modulů týče, předpokládal jsem, že to vašim studentům nějakou dobu bude trvat (mluvil jsi tuším o týdnech), kdežto moduly samotné by bylo záhodo mít přeložené už příští týden (tzn. do pátku 5. března), aby 1.2 vyšla hezky česky. Dokumentace a nápověda může mít zpoždění.

Dle mých odhadů můžu mít moduly do pátku přeložené, s webovým rozhraním to jde rychle a ještě si užiju hezký víkend doma. Nicméně pokud už máte něco hotovo, s 1.2 máte zkušenosti a do toho pátku to stihnete, zlobit se nebudu smile Pošli mi v tom případě seznam souborů, které jste nezadali a na kterých tudíž nikdo nedělá (už nějakou dobu si například brousím slovník na dokumentaci intro, background a philosophy).

Mějte se všichni hezky, užijte víkend

David

In reply to David Mudrák

Re: Re: Moodle 1.2 Beta - a co teď

by Daniel Mikšík -
Pěkdný den,
omlouvám se za opožděnou odpověď, nebyl jsem teď dva dny připojen...
Vyšší prioritou je samozřejmě stihnout překlad do oficiálního vydání verze 1.2, takže jsme se rozhodli, že práci studentů přece jen ještě přeorganizujeme: nebudeme překládat moduly a ponecháme si "pouze" překlad kompletní dokumentace a nápovědy.
Máme několik málo návrhů ohledně názvu modulů a některých systémových hlášek, zveřejním je tu v samostatné zprávě v pondělí.
Zdravím,
Dan M.