Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor Petr Skoda -
Počet odpovědí: 6
Zdravim!

Po delší úvaze jsem začal vytvářet neoficiální českou lokalizaci pro verzi 1.3 primárně pro potřeby CDV TU Liberec. Vycházel jsem z oficiální české lokalizace, změnil jsem více než 50 % textů. Hlavní důraz kladu na srozumitelnost a věcnou správnost (největší problémy mám s češtinou mrzutost).

Upozorňuji, že se nejedná o přesný překlad, nedůležité informace vypouštím, místy doplňuji vlastní komentáře a občas měním i původní význam.

Změny:
  • kurz - věcné, týdenní a diskusní uspořádání
  • kurz se skládá z oddílů nebo týdnů (téma je nevhodný výraz pro část kurzu, nelíbí se mi ani osnovy kurzů)
  • aktivity = fóra, stud. materiály, slovníky atd.
  • činnosti - to, co dělají uživatelé na stránkách
  • uživatel má 'jméno', ostatní věci mají 'název'
  • všechno se 'upravuje'; tvůrce nebo učitel nedělá aktualizace, ale upravuje
  • nastavení aktivit používá konzistentní popis možností
  • aktivity jsou 'přístupné od; přístupné do'
  • místo 'stránky' občas používám 'systém'
  • journal je Zápisník
  • admin je zkratka pro administration (tj. správa), osoba správce jen výjimečně
  • místy používám kvůli 1. pádu závorky - např. 'Upravit aktivitu (Přednáška)'
  • zdravím 'Dobrý den!'
  • velmi často měním slovosled a odstraňuji zbytečná přivlastňovací zájmena
  • skloňuji slovo Moodle
  • ...
V příloze je aktuální stav překladu pro dnešní verzi z CVS: Kalendář, Bloky, Přednáška, Hlasování, Studijní materiál, Slovník, Fórum, Zápisník, Editor, seznam států a nedodělaný Moodle.php (nové přihlašování, administrace, uspořádání, zálohování, ...)

Na dokumentaci se vrhnu až později.

Těším se na jakékoliv poznámky nebo kritiku.

Škoďák
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko!
Paralelní překlad osobně vítám - čekal jsem na den, kdy něco takového někde vznikne. Moodle je modulární systém a očekává se, že si jej uživatelé budou přizpůsobovat svým potřebám (ať už po stránce vzhledu pomocí CSS nebo po stránce textové). Chápu to tak, že právě proto je součástí Moodle on-line překladatelské udělátko.
Poprosil bych jenom o další zasílání vašeho překladu na tyto stránky - pro inspiraci apod. (předpokládám, že svůj překlad publikujete pod GNU/GPL). Budete-li mít zájem udržovat si např. na těchto stránkách svůj balík češtiny ke stažení, můžeme se domluvit (z Moodle.cz by se tak konečně pomalu stával server zaměřený primárně na českou lokalizaci Moodle a její různé verze a ostatní výukové kurzy by se postupně přesouvaly jinam).
Přeju dostatek elánu a volného času! Ať se vám daří nejen v práci.

David
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor Petr Skoda -
Zdravim!

Zvesela pokračuji v překládání, licence je samozřejmě GNU GPL (upravuji původní překlad, takže ani jinou možnost nemám úsměv ), děkuji za nabídku na umístění překladu na moodle.cz - počkal bych jenom, až bude kompletní.

V příloze je aktualizovaná verze, nově jsou přeloženy Úkoly a Testy + množství drobných úprav, moodle.php stále nekompletní.

škoďák
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor Petr Skoda -
Konečně jsem vyřešil ty chataře:
chat = beseda

... a vůbec mi nevadí, že si při tom vždycky vzpomenu na besedy s účastníky partyzánského odboje.


V těchto dnech dokončuji základní lokalizaci rozhraní Moodlu. Moduly Attendance, Dialogue, Exercise a Workshop překládat nebudu, protože nejsou oficiálně podporovány - částečně jsem je už upravil, ale pak jsem zjistil, že nejsou plně funkční a v dohledné době ani nebudou.
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor Petr Skoda -
V příloze je aktuální pracovní verze, předpokládám již pouze drobné úpravy (škály, bodování, ...)

Kompatibilní s poslední CVS verzí Moodlu 1.3devel (ale částěčně funguje i s 1.2.1), doporučuji instalaci do moodle/lang/cs2/, neovlivníte tak oficiální lokalizaci ve složce cs.

škoďák
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko!
Jen tak si pročítám starší fóra a napadlo mě - ještě stále udržujete vlastní větev překladu? Byla by k dispozici?

...a nemůžu si odpustit - DÍKY za ten kus práce, který do Moodlu vkládáte...
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nová odnož lokalizace pro potřeby CDV-TUL

autor Petr Skoda -
Zdar!

Zahrabal jsem se nějak do jádra Moodlu a nějak mi nezbývá čas na oprašování našeho CDV překladu, ale okolo vánoc se na to zase vrhnu.

Chci taky vyladit překládadlo z iso-8859-2 <-> cp1250.
No a 1.4.3 by měla konečně běžet naplno i pod Woknama a IIS zubit se

skodak