Instalace češtiny do Moodlu

Instalace češtiny do Moodlu

autor Zdenek Zuna -
Počet odpovědí: 6

Prosím o radu. Připrvní instalaci Moodlu 1.6.3.+, jsemsprávně nainstaloval češtinu, někde na NETU jsem našel návod.Bohužel jsem trohu zasáhl do adresářů a celá instalace se mi totálně rozhodila, že jsem musel smazat tabulky v PostgreSQL  a znovu Moodle nainstalovat .Bohužel postup instalace češtiny jsem již nenašel. Poradí mi někdo kam zkopírovat  rozbalený balíček cs-utf8.zip.

Díky

zuna

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdenek Zuna

Re: Instalace češtiny do Moodlu

autor Daniel Mikšík -
Adresář cs_utf8 včetně obsahu je potřeba zkopírovat do datového adresáře (definovaného v proměnné $CFG->dataroot), a to do podadresáře lang.
Tedy celá cesta: $CFG->dataroot/lang/cs_utf8.
V odpovědi na Daniel Mikšík

Re: Instalace češtiny do Moodlu

autor Zdenek Zuna -
Prosím o ještě o jednu radu , po instalaci Moodle 1.6.3+, a nainstalování českého balíčku, se mi správně u užavatelů zobrazuje čeština, ale při přihlášení jako admin, se zobrazuje angl. V  je vidět čeština , ale  nejde odinstalovat ang. a po výběru češtiny se mi ani v úvodní obrazovce nenabídne výběr jazyka.

D.
Zuna
 
V odpovědi na Zdenek Zuna

Re: Instalace češtiny do Moodlu

autor Daniel Mikšík -
Jaký jazyk máte zvolen v uživatelském profilu správce?

Co máte nastaveno v hlavním nastavení (admin/config.php) u prvních tří položek: lang, langmenu, langlist? Doporučuji nastavit
lang = Čeština (cs)
langmenu = Yes
langlist = [ponechat nevyplněné]
V odpovědi na Daniel Mikšík

Re: Instalace češtiny do Moodlu

autor Zdenek Zuna -

Díky za odpověď, ale v nabídce lang mi to nenabízí výběr cs.

Zřejmě mám špatně nainstalován balíček češtiny?

 

V odpovědi na Zdenek Zuna

Re: Instalace češtiny do Moodlu

autor Daniel Mikšík -
V tom případě bych zkusil smazat adresář s češtinou, použít systémové nástroje pro import jazykového balíčku a nainstalovat češtinu úplně znovu (zatím jsem s tímto postupem měl jen dobrou zkušenost).