preklad Zpusoby prihlaseni

preklad Zpusoby prihlaseni

autor Peter M -
Počet odpovědí: 2
Stranka
http://axpsu.fpf.slu.cz/e-learning/admin/settings.php?section=manageauths
text1: Aktivace autentizačních metod
text2: Registrace na základě e-mailu

Na textu 2 jsem se ted dost spalil. Asi pred mesicem jsem tuto moznost dal zneviditelnit. Dneska mi prisel mail, ze se jakasi studentka nemuze prihlasit. Jako admin jsem se ale prihlasil. Po prozkoumani zdrojoveho kodu jsem skoncil v souboru
lib/moodlelib.php

Kde mi skocilo v podmince
//echo ($auth=='nologin')*1;
//echo (!is_enabled_auth($auth))*1;
if ($auth=='nologin' or !is_enabled_auth($auth)) {

Po vypsani tech echo jsem zjisti, ze prihlasovani je zvoleno auth=email a enabled=false.
Cili doslo k tomu, ze vsichni, kteri jsou registrovani pres email se nesmi prihlasit.

Takze si myslim, ze by tam melo byt neco jako "pro registrovane na zaklade emailu" nebo proste "email", kdyz ostatni jsou zkracene na ldap a pod. A nadpis by mohl byt "Povolene zpusoby prihlaseni" nebo tak neco.

Pripadne mozna bych mel jeste dotaz mimo tema preklady, jak povolim prihlaseni regystrovanych pomoci emailu a zakazi nove vytvaret ucty s overenim pres email?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Peter M

Re: preklad Zpusoby prihlaseni

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Zdravím,

vzhledem k tomu, že jsem se také jednou spálil, vás chápu. Povolit registraci a pak zakázat znamená všem registrovaným změnit v profilu autentizační metodu.

Proti však stojí, že v autentizačních metodách je podobná (asi málo používaná) - Registrace bez ověření. Dalším důvodem je historická stabilita, protože mnoho (stovky?) správců to již umí!

Za sebe nedoporučuji.
Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: preklad Zpusoby prihlaseni

autor Peter M -
Slo mi spis o jakesi intuitivni ovladani úsměv Netravim cas studiem 1000 strankove literatury, protoze tech programu tu mame desitky a misto prace bych nedelal nic jineho.

Nevadi mi, ze jsem zakazal uzivatelum prihlasit se. Ale neda se to pak zjistit jinak nez studiem kodu, protoze "Aktivace autentizačních metod" je pro me, jako lajka, nesrozumitelne. co jsem chtel docilit je, zablokovat Novou registraci do systemu. Takze kdyz dalsi text je "Registrace na základě e-mailu", tak logicky je to presne to, co hledam. Vubec me nenapadlo, ze tim prepnu promennou pro email registraci celkove, registraci + prihlaseni vsech, kteri se tak registrovali.
A jinou polozku jsem nenasel. Samozrejme, jiste bych v Moodle dokumentaci nasel, ze to dela prave tohle, ale to je ted vedlejsi.
Pri prihlaseni uzivatele to nikde neupozorni, ze ten uzivatel ma zakazane prihlaseni protoze je overeni registrace problehlo pres mail nebo je registrovany pres mail. Tam se napise standardni hlaska, ze neni platne jmeno nebo heslo.

Ps. Novy moodle uz mame napojeny na ldap. To jsem prave chtel odstavit ten stary, ale aby se tam registrovani jeste dostali, protoze nekteri delaji zkousku jeste v zari a jini jsou dalkove studium.