Problém s chybějící komponentou unicode

Problém s chybějící komponentou unicode

autor Jiří Tomaštík -
Počet odpovědí: 6
Dobrý den,
při instalaci aplikace moodle mám tuto nesmyslnou chybu. Říkám nesmyslnou, protože databáze je nastavená na kódování Unicode UTF-8. Zkusil jsem různě měnit znakovou sadu na csutf-8 a jiné, ale moodle instalátor stále hlásí tutéž chybu. Dole najdete výpis kódu.

  • Je nezbytné ukládání dat v kódování Unicode (UTF-8). Nové instalace musí být založeny nad databází s výchozím kódováním Unicode. Pokud přecházíte z nižších verzí, měli byste podstoupit proces migrace na UTF-8 (viz stránku Správa).
Pro pokračování v instalaci této verze Moodlu je nutné nejdříve vyřešit problémy v programovém prostředí (chyby) serveru uvedené výše!

Všem, kdo mi poradí, předem děkuji.

Jirka Tomaštík
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Tomaštík

Re: Problém s chybějící komponentou unicode

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Můžete, prosím, uvést verzi Moodle, kterou instalujete, operační systém, verzi PHP a typ a verzi databázového serveru?
Pokud se jedná o MySQL, je nutné nastavit výchozí znakovou sadu i řazení:
> CREATE DATABASE moodle;
> ALTER DATABASE moodle DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci;
A ujistěte se, že opravdu instalujete do prázdné databáze - DROPněte stávající a vytvořte ji znovu, pokud můžete.
Nejpodrobnější postup instalace je na http://docs.moodle.org/en/Installing_Moodle

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém s chybějící komponentou unicode

autor Jiří Tomaštík -
Dobrý den, skvělé, díky. Stačilo pouze znovu nastavit character set.
ALTER DATABASE moodle DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci;

Mám verzi Moodle 1.8.1+.úsměv



V odpovědi na Jiří Tomaštík

Re: Problém s chybějící komponentou unicode

autor Martin K -
Omlouvám se za zcestnou informaci, ale kam že mám tento řádek vložit? Do kterého souboru?

Děkuji za odpověď.
V odpovědi na Martin K

Re: Problém s chybějící komponentou unicode

autor Hynek Černoch -
Nejjednodušší máte ten SQL příkaz provést jednou ručně pomocí jakéhokoliv nástroje pro správu databází. (např. phpMyAdmin nebo i obyčejný příkaz mysql, pokud máte na serveru příkazovou řádku)
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém s chybějící komponentou unicode

autor Lenka Šnajdrová -

Mám ten samý problém při uplně nové instalaci Moodlu od verze 2 do nové prázdné databáze. Hostuji na profituxu, databáze MySQL localhost je nastavená na utf8_czech_ci a já nejsem moc zdatná v práci s MySQL, takže absolutně nevím, kde mám ještě co jiného nastavit.

S předchozí instalací 1.9. nebyl žádný problém.

Předem děkuji za jakoukoli podrobnější radu.