PRIHLASOVANIE NA SKUSKY A SKUPINY V MOODLI

PRIHLASOVANIE NA SKUSKY A SKUPINY V MOODLI

autor Katarina Trokanova -
Počet odpovědí: 5
Vazeni kolegovia.

Pracujeme s MOODLOM asi rok.
Vytvárame kurzy pre MATEMATIKU a DESKRIPTIVNU GEOMETRIU
pre Stavebnu fakultu STU Bratislava.
Pracujeme so súbormi okolo 1000 študentov. Sú kurzy, kde je zapisaných okolo 400 ľudi.
Toto sa samozrejme nedá robiť bez skupín.
Prihlasovanie na skúšky máme celofakultne cez iný systém.

1/Nedalo by sa to robiť prihlasovanie na skúšku cez MOODLE?  Na jednu skúšku môže ísť naraz 100 študentov. Ide mi o to aby som ja nemusel a vytvárať skupinu Skúška Dátum. Ani by to veľmi nešlo, lebo každý náš študent rád využite možnosť 3x navštíviť skúšajúceho. Veľmi by to pomohlo pretože by som mala kompletný obraz o každom študentovi. Od písomiek, cez testy a záujem o odprednášanú látku až po skúškové písomky.

2/Ešte k skupinám. Podarilo sa mi zadať skupinový "events" a pomýlila som sa v dňoch. Veľmi ma prekvapilo, že učiteľ nevidí tieto "events" ani vtedy keď je v skupine priradený. Naviac sa mi nedarí  zmazať tieto zle zadané skupinové "events". Všetky ostatné globálne, kurzové a osobné "events"  sa mažú jednoducho.


Ďakujem za radu.

Trokanová   Katedra matematiky a deskriptívnej geometrie SVF STU








Počet hodnocení: -
V odpovědi na Katarina Trokanova

Re: PRIHLASOVANIE NA SKUSKY A SKUPINY V MOODLI

autor Juraj Chlebec -
Predpokladám že prihlasovanie na skúšky by šlo vyriešiť nejakým dodatočným modulom, ten by však bolo treba naprogramovať. Viac menej by asi stačilo mať možnosť urobiť do kalendára udalosť skúška z nastavením kurzu pre ktorý sa skúška bude konať a z limitom prihlásených študentov. Prihlásiť na skúšku by sa samozrejme mohli len tí študenti ktorí sú zapísaní priamo v DB MOODLE.

Možno už niekto niečo podobné riešil na MOODLE.ORG ale zatiaľ som tam nič podobné nenašiel. Asi sa ešte pozriem na konferenciu, týkajúcu sa modulu Kalendár a keby sa mi niečo podarilo nájsť napíšem. V opačnom prípade je to na niekom kto dokáže do MOODLE niečo doprogramovať.
V odpovědi na Juraj Chlebec

Re: PRIHLASOVANIE NA SKUSKY A SKUPINY V MOODLI

autor Jana Hrubá -

Dobrý den,

já řeším přihlašování na zkoušky prostřednictvím ankety, kde místo ano, ne apod. zadávám termíny zkoušky. Problém je v tom, že je tam možno zadat jen 6 termínů. Pokud se student do této ankety již nějak vyjádří, pak již může jen měnit termín, ale nemůže se odhlásit, takže s tím je potřeba počítat. To se týký hromadných zkoušek.

Pokud se týká ústních či konzultací, tak proto používáme plánovač schůzek, kde vždy po 15 minutách je stanoven další termín pro dalšího studenta. Tam se nám zase projevil problém, že když zadám den a čas od kdy se maohou studenti hlásit, tak když se podívám z pohledu studenta, tak on je vidí o 2 hodiny dříve. Například já je zadám od 10,00 do 12,00 hodin, ale student je vidí od 8,00 do 10,00.

Přeji krásný den.

Jana

V odpovědi na Jana Hrubá

kalendář o 2 hodiny dříve

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Nedávno jsem shodou okolností narazil na stejný problém. Mám pocit, že to nějak souvisí s přepočítáváním Greenwichského času na středoevropský. Na moodle.org jsem zahlédl diskusi na tímto problémem... Osobně vyčkám, jak se tento fakt zachová ve verzi 1.5 (jejíž vydání se kvapem blíží!) a případně kontaktujeme někoho z vývoje.

Přeji krásný den a díky všem za příspěvky!

David
V odpovědi na Jana Hrubá

Re: PRIHLASOVANIE NA SKUSKY A SKUPINY V MOODLI

autor Katarina Trokanova -
Dakujem za odpoved, tu som si precitala uz davno.
Ale az teraz som si vsimla Vas problem s casom.
Neviem ci to nie je v nastaveni v osobnom profile. Je tam casove pasmo  Vas aktuialny miestny cas.
Doteraz som tam mala miestny cas serveru co je prve a ukazovalo mi to o dve hodiny menej, hoci na serveri bol cas spravny.
Zda sa mi ze by vsetci v kurze mali mat nastaveny cas   GTM+2.
Myslim si, ze potom by to malo chodit spravne.
Problem bol asi v tom, ze Vy ste to mala nastavene takto, a studenti asi cas serveru, ale to je len moja uvaha.

S pozdravom Trokanova