Globální skupiny - zápis do kurzu učitelem

Globální skupiny - zápis do kurzu učitelem

autor Marta Slawinská -
Počet odpovědí: 2

Dobrý den pane Doktore,

prosím Vás o pomoc při zápisu členů globální skupiny do kurzu učitelem. Pokud jsem přihlášena já jako manažer tak já mám k dispozici tlačíko ZAPSAT GLOBALNI SKUPINU do kurzu. Pokud je přihlášen jiný učitel - tak tam to tlačítko bohužel nemá. Já bych potřebovala, aby to tlačítko - Zapsat globální skupinu do kurzu - učitelé měli, aby si mohli zapisovat do kurzu své studenty s využitím globálních skupin - protože je to rychlé a pohodlné. Dávat všem učitelům globální roli učitele je je z principu blbost, jenže jiné řešení tohoto problému jsem nenašla. Můžete mi prosím pomoct - trápím se s tím už víc než 2 měsíce...   Mám Moodle 2.1.  Děkuji Vám.

S pozdravem Marta Slawinská  

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Marta Slawinská

Re: Globální skupiny - zápis do kurzu učitelem

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Aby mohli uživatelé zapisovat globální skupinu do kurzu, musejí mít přidělenu pravomoc "moodle/cohort:view" (Vidět globální skupiny) ve stejném kontextu, ve kterém je vytvořena daná globální skupina. A protože většina globálních skupin je vytvořena v základním systémovém kontextu, musíte těm učitelům tuto pravomoc nějak přidělit.

Jedna z možností je přidělit toto oprávnění přímo roli Registrovaný uživatel. Tím může seznam globálních skupin vidět kdokoliv, i když si popravdě nejsem jistý, zda má vůbec někde takovou příležitost. Takže by to mělo být vcelku bezpečné.

Druhou možností je vytvořit novou roli "Vidí globální skupiny", která garantuje pouze toto oprávnění. Tu byste potom přidělila členům vašeho pedagogického sboru jako globální roli. Případně můžete pojmenovat tu roli "Člen pedagogického sboru" a kromě tohoto oprávnění ji používat i na další podobné věci (např. sdílení testových úloh).
V odpovědi na David Mudrák

Re: Globální skupiny - zápis do kurzu učitelem

autor Marta Slawinská -

Zdravím Vás a děkuji za rychlou a účinnou pomoc. Vyzkoušela jsem obě metody a obě jsou funkční. Ta první je navíc rychlejší. Příště Vám napíšu do diskusního fóra dříve - ušetřila bych sobě spoustu nervů, pokusů a omylů.

Děkuji Vám, že se o toto fórum staráte a že nám pomáháte. Nastokrát díky, že jste...

Se srdečným pozdravem Marta Slawinská