Wiki

Wiki

autor David Mudrák -
Počet odpovědí: 1
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Již dlouhou dobu jsem uchvácen WikiStránkami. Jde o technologii, kdy může velká skupina uživatelů společně pracovat na obsahu strukturovaných stránek. Při jejich psaní se využívá formátování pomocí WikiZnaček, takže uživatelé nemusí znát HTML a i zdrojový text stránky vypadá čitelněji, než v HTML (například tučný text můžete psát jako *toto bude tučně* apod.).Mezi obrovské výhody WikiStránek patří automatické vytváření hypertextové struktury a uchovávání verzí stránek.Jedním z největších Wiki projektů je encyklopedie Wikipedia.

Moc mě potěšilo, když jsem zjistil, že do Moodle se vyvíjí modul Wiki, který umožňuje vytvářet strukturovaný obsah nejenom učitelem, ale hlavně spolupracujícími studenty. Chci se vás zeptat, jestli jste už někdy technologii Wiki ve výuce používali. Jaké s tím případně máte zkušenosti?

Díky moc - s pozdravem a přáním slunečnějšího léta v pohodě

David
Počet hodnocení: -
V odpovědi na David Mudrák

Re: Wiki

autor Jiří Dlouhý -
Vidím, že dotaz je velmi starý a žádná odpověď.

Běží nám moodle 1.7 v podstatě v aktuální verzi.
Wiki používáme - zatím jen k jednoduchému zadání strukturovaného textu, ale jsou problémy:

1) Všechny názvy stránek musí být bez jakékoliv diakritiky,
toto řeším tím, že dávám všechny odkazy ve formátu:
[Povaha globálních hrozeb|Povaha globalnich hrozeb]
Možnost takovéhoto zápisu jsem nikde v dokumentaci nenašel (ale moc jsem nehledal), ale funguje.

2) Snažil jsem se nainstalovat nwiki (která má být součástí moodlu od verze 9 a všechny wiki stránky, které jsem tam měl zkolabovaly. Nově šlo stránky tvořit i s odkazy s diakritikou, ale zase jsem nenašel, jak např. rušit zbytečné stránky či staré verze stránek. Protože jsem nechtěl přijít o vytvořené, rychle jsem ze zálohy naistaloval moodle bez nwiki a použávám dál wiki, která je v moodlu rovnou.

Máte někdo další zkušenosti?