Test jen pro urcite studenty

Test jen pro urcite studenty

autor Pavel Sejnoha -
Počet odpovědí: 15
Hezky den,

mame nekolik testu v kurzu a chceme, aby je mohli resit pouze vybrani studenti. Je mozne, ze bychom to resili pres heslo, ale to neni idealni. Spis by nam vyhovovalo prirazovat testu primo konkretni studenty. Nevite nekdo jak to resit, nebo aspon jakym smerem se vydat?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Sejnoha

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Milan Spružina -
Vlozte vybrane studenty do zvlastni skupiny a u pozadovaneho testu vynutte oddelene skupiny (viz napoveda):

Skupinový režim

Existují tři druhy skupinového režimu:

  • Žádné skupiny – v tomto režimu jsou všichni účastníci kurzu členy jediné velké skupiny
  • Oddělené skupiny – každá skupina "vidí" pouze svoji vlastní skupinu, ostatní skupiny jsou pro ni neviditelné
  • Viditelné skupiny – členové každé skupiny pracují v rámci vlastní skupiny, ale vidí i skupiny ostatní

Skupinový režim můžete nastavit na dvou úrovních:

1. Úroveň kurzu
Nastavíte-li skupinový režim na úrovni celého kurzu, bude standardním režimem pro všechny činnosti v rámci kurzu

2. Úroveň činnosti
Pro každou činnost, která umožňuje práci ve skupinách, lze nastavit samostatný skupinový režim. Zvolíte-li na úrovni kurzu "Vnucovat" skupinový režim, nastavení pro jednotlivé činnosti bude ignorováno.

V odpovědi na Milan Spružina

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Marie Hánová -
Dobře. Mám nastavené oddělené skupiny a studenty rozdělené do skupin. Jak přiřadím nějakou činnost (test, úkol) pouze jedné nebo pouze vybraným skupinám?

Omlouvám se za lamerskou otázku. Třeba mám řešení stále před očima, ale prostě nevidím. plachost PRacuji s verzí 1.5.3, na vyšší přejít nemohu z technických důvodů.
V odpovědi na Marie Hánová

Re: Test jen pro urcite studenty

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
>> Jak přiřadím nějakou činnost (test, úkol) pouze jedné nebo pouze vybraným skupinám?
Nejsem si úplně jist, ale mám pocit, že to asi nepůjde smíšený pocit Režim oddělených skupin, alespoň co si pamatuju, pouze umožní, že studenti nevidí práci členů ostatních skupin  (např. v diskusních fórech apod.) ani se jich jinak nedotýká (bodování?).
V odpovědi na David Mudrák

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Michal Chobot -

Neslo by to urobit v nastaveni testu?
nastavit heslo pre tych co su prave na cviceni a povedat im ho alebo druha moznost, nastavit IP adresy siete danej triedy /ucebne/ ak su definovane? Ked skoncia, mozem tam zmenit heslo pre dalsiu skupinu. ? preto, lebo som to este neskusal Je to ale v nastaveni testu.

Michal

V odpovědi na David Mudrák

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Test jen pro urcite studenty

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
>> Možná by toto stálo za to, napsat do Nápovědy.

Souhlasím, takovým činnostem se meze nekladou: http://docs.moodle.org/cs
V odpovědi na David Mudrák

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: Test jen pro urcite studenty

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Překlad anglického originálu rozhodně není nutný. Jak vlastní texty, tak závěry z těchto diskusí (příp. odkazy na ně) jsou OK. A není třeba si lámat hlavu s formátováním, úplností či 100% korektností informací. Přece jenom, je to Wiki - důležité je rychle generovat základní semínka obsahu.

Každopádně předem díky.

David
V odpovědi na Pavel Sejnoha

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Jana Hrubá -

Vážený kolego,

tak se zde rozvinula velmi zajímavá diskuse.

Proč nechcete řešit oddělení studentů speciálním heslem? Jedná se o autotest?

Pokud ano, pak je tato diskuse na místě, pokud však chcete nabídnout ostrý test jen některým vybraným studentům, pak určitě řešte situaci heslem a to takovým, které se nedá lehce vysledovat či odhadnout např. TYLuyEva16Op.

Mám s tím osobní zkušenosti.

Jana

V odpovědi na Jana Hrubá

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Vaclav Friedrich (aka Vicq) -

Souhlasím s Janou, tenhle způsob taky používám, ale cítím z vlastní zkušenosti, že tenhle problém je trochu širší (a mimo jiné jsme ho probírali i v rámci diskusí na letošním Silesian Moodle Moot 2006).

Představte si situaci:

Máte předmět, kde je společná přednáška, ale různá cvičení pro různé skupiny (často i různí kantoři) s různým obsahem. To se dá řešit několika způsoby:

a) využít metakursy a asociované kursy - jeden kurs bude přednáška, další kursy budou cvičení, asociované k přednášce; student se přihlásí přes heslo na své cvičení a přednáška se mu přiřadí automaticky

výhoda: studentům se neplete, co mají studovat

nevýhoda: musíte mít na jeden předmět několik kursů

b) použijete jeden kurs na předmět s režimem skupin, jednotlivým skupinám přitom vyhradíte v kursu samostatné sekce

výhoda: máte jen jeden kurs

nevýhody: studenti vidí veškerý obsah, což se může plést, maximální součet bodů nesedí

(už se stalo, že studenti řešili úkoly, které jim nepatřily, a marně se domáhali bodů)

Řešení bych viděl v zavedení nového režimu skupin - daná činnost by byla viditelná pouze vybraným skupinám, a to včetně hodnocení

Vzhledem k tomu, že by šlo o zásadní zásah do kódu Moodu, vidím to až na nějakou verzi 2.x, možná spolu se sledováním aktivit (Activity Locking).

Myslíte si, že by to mělo smysl?

V odpovědi na Vaclav Friedrich (aka Vicq)

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Jana Hrubá -

Ahojky všichni,

souhlasím s Vaškem.

S kurzem, o kterém hovoří, mám osobní zkušenosti. Lépe je na tom první varianta. Kde mají společný kurz pro přednášky a oddělené kurzy pro cvičení. Druhá varianta je velmi matoucí pro studenty i pedagogy. A to jsme ještě nevyužívali různé typy testů pro oddělené skupiny. Jen úkoly, který byly stejné pro všechny skupiny, ale měli je odevzdávat v rozdílných tématických celcích. Možná jsme něco dělali špatně. Ale není to to pravé ořechové. Navíc máme problém s tím, když studenty přiřadím do nějaké skupiny, pak už je do jiné nepřeřadím. Doufám, že nová verze 1.7 už v tomto bude u nás lepší. Petře (Bulavo) věřím, že to dnes v noci hravě zvládneš!!!! (Rozumím tím přechod z 1.5.3 na 1.7) Držím Ti palce!!! Od pondělka začíná zkouškové a tudíž nával testů.

Zdař bůh Jana

V odpovědi na Vaclav Friedrich (aka Vicq)

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Mirek Kubera -

Nejsem si jist, jestli tato diskuse ještě pokračuje. Řeším zrovna podobné věci. Chci mít v kurzu určité společné materiály pro studenty, studenty si rozdělit do 4 skupin a každé z nich dát jiný termín na odevzdání stejného úkolu. Existuje nějaká verze Moodlu, která to dokáže? (Zadat úkol k odevzdání s jiným termínem pro každou ze 4 skupin.) V současnosti používám verzi 1.5.3+. Mám přejít na verzi 1.9??

Mirek

V odpovědi na Mirek Kubera

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Jana Hrubá -
Vážený pane Mirku,

tento problém jsme řešili na Wokshopu Silesian Moodle Moot 2007 v Čeladné 2. - 4.9. 2007.
V současných verzích není možné jednotlivé aktivity přidělit konkrétním skupinám. Petr Škoda nás potěšil příslibem, že verze 1.9 to bude mít. Takže trpělivost, vyčkejme, bude líp.
A pokud by Vás zajímalo jaké to bylo letos v Čeladné, tak mrkněte na
http://moodle.vsb.cz/moodle/course/view.php?id=622.

Jana
V odpovědi na Jana Hrubá

Re: Test jen pro urcite studenty

autor Mirek Kubera -

Děkuji, Jano,

hlavně za tak rychlou odpověď. Strávil jsem víkend tím, že jsem hledal, v které verzi to asi bude možné. Bohužel ani instalace verze 1.9 v sobě zatim neobsahuje žádná vylepšení tohoto druhu (a nebo jsem je přehlédl, přecejen jsem stále začátečník).

Těším se tedy na její dokončení. Tento semestr tedy řeším Metakurzem a jemu podřízenými kurzy. Uvidím, jak se mi to osvědčí.

Na web z Čeladné se podívám. úsměv

V odpovědi na Mirek Kubera

Re: Test jen pro urcite studenty

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Verze 1.9 podporuje přiřazování činností pouze členům vybraných skupin pomocí nové funkce tzv. Seskupování (angl. Groupings). Bude se jednat o jednu z experimentálních funkcí, které musí správce serveru explicitně povolit.
Více informací viz na http://docs.moodle.org/en/Groupings

--mudrd8mz