Kalendář

Kalendář

autor Přemysl Konečný -
Počet odpovědí: 14

Přeji krásný dobrý den, měl bych jen malou otázečku, chtěl bych zadat do kalendáře v Moodlu nějaké termíny pro studenty, ale když se snažím zadat novou udýlost, vždy mi to hodí jen Osobní událost a neumím jí změnit, na skupinovou, globální či jakokoliv jinou.....prosám pěkně o radu....s pozdravem

Přemek 

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Přemysl Konečný

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zdravíčko,
jakou používáte verzi Moodlu? Jste učitelem v daném kurzu? Nesnažíte se přiřadit událost mimo kurz?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Přemysl Konečný -
Pěkný den, bohužel naši "vývojáři" verzi neuvádímrzutost. nicméně jedeme na moodle.vsb.cz/moodle...učitelem jsem...a to zda událost dávám mimo kurz to si právě nejsem jistý....snažím se jí klasicky v kursu přidat klikem na nová událost
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Přemysl Konečný -
Ještě dodatkyúsměv....takže verze to je asi 1.8.2....ASI!...jinak už jsem pochopil že Moodle mi hodí do kalendáře třeba odevzdání úkolů atd....ale co když chci prostě do kalendáře zadat něco co nedávám do témat...třeba že kurs jde 22.srpna roku 2010 na bazén....je to blbost, ale asi chápete oč jde....zda je možné do kalendáře zadat mimo zadávání tohoto pod určitá témata....moc děkuji
P
V odpovědi na Přemysl Konečný

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Zřejmě máte ve vašem kurzu přiděleno pouze oprávnění Spravovat vlastní položky v kalendáři (moodle/calendar:manageownentries). Abyste mohl v daném kurzu zapisovat i jiné než jen osobní události, musíte mít v kontextu daného kurzu přiděleno oprávnění Spravovat všechny položky v kalendáři (moodle/calendar:manageentries).

Role pro daný kurz je možno přenastavit v bloku Správa > Přidělit role

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Přemysl Konečný -

Moc děkuji za průběžnou pomoc...cítím se trochu hloupě, že Vám zabírám tolik času...nevím jak se revanžovat...možná kdyby bylo potřeba něco v DBMS Oracle...tak prosím....

.....jinak stále se mi nedaří přidělit mi tuto pravomoc...jsem v řidělování rolí, ale nikde jsem tuto možnost přidělovat si jednotlivá oprávnění neobjevil, mohu pouze rozhodnout o tom, čím bude jednotlivý uživatel - <i> učitel, nonediting teacher, student a guest</i>...nic víc...je mi líto....

V odpovědi na Přemysl Konečný

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
  1. Zvolte Přenastavit role v liště nahoře (viz snímek obrazovky v příloze).
  2. Ocitnete se na stránce Přenastavení. Zvolte roli, které chcete povolit vkládat do kalendáře kurzu - nejspíše to bude Učitel.
  3. Na další obrazovce budete mít něco jako
    Stávající kontext: Kurz: zde název kurzu
    Role k přenastavení: Učitel
  4. Najděte pravomoc Spravovat vlastní položky v kalendáři a přepněte oprávnění na Povolit (druhá volba zleva).

Tím přenastavíte výchozí pravomoci pro roli Učitel v kontextu vašeho kurzu. Každý, kdo má ve vašem kurzu roli Učitel, bude moci přidávat do kalendáře události kurzu.
Pakliže totéž uděláte v kořenovém kontextu, budou moci dané role vkládat i globální události.

--mudrd8mz
Příloha screenshot-role.png
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Přemysl Konečný -
Tak a screenshot udelal mezi nami jasno...u sebe nemám tlačítko přenastavit role...asi budu muset nakontaktovat naše vývojáře...i tak moc děkuji
V odpovědi na Přemysl Konečný

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Aha. Sám jsem si neuvědomil, že jako učitel asi nebudete mít pravomoc Přenastavovat oprávnění ostatních uživatelů (moodle/role:override). Nicméně pak bych vaši situaci považoval za chybu (bug) v Moodle, protože učitelům neumožňuje nastavovat události v kontextu kurzu, což dřív (před zavedením Rolí) fungovalo.

Může ještě někdo tady v tom fóru potvrdit, že se jejich instalace chová stejně? Tzn. mohou vaši uživatelé s rolí Učitel vkládat události platné pro celý kurz?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Lenka Orzelova -
Ahoj Davide,

tak jsem se mrkla na naši instanci moodle a závěr je následující: Jako lektorka mohu do kalendáře kurzu přidávat pouze události kurzu. Co se týče přenastavování rolí v kurzu, to jako lektorka nemohu.

Lenka
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ahoj Lenko,

díky za zprávu, To je přesně chování, které bych od Moodlu čekal. Je divné, že to u Přemysla nefunguje mrzutost Jenom pro úplnost: nejsi zároveň správcem vašeho serveru?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Miroslav Hrdý -
Ahojky,

jasně, že jsem i správcem. Ale vše jsem zkoušela v roli lektora, pohlídala jsem si to mrknout.

Lenka
V odpovědi na Miroslav Hrdý

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Věřím, že sis to pohlídala. Ale budu drzý a přesto se zeptám - zkoušela jsi to pod uživatelským účtem, který nemá roli Správce? Pakliže si správce přidělí roli Učitel v nějakém kurzu,zůstává přesto správcem a všechna oprávnění si nese s sebou... Tak jen pro úplnou jistotu.


--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Lenka Orzelova -
Asi Tě překvapím, ale zkoušela jsem to pod uživatelským účtem, který nemá roli Správce, je mi totiž jasné, že pokud budu Správcem a přidělím si roli Učitele, Studenta....., tak je ten Správce se svými právy přebije úsměv

L.