Typ otázky s možnosťou odovzdania súboru

Typ otázky s možnosťou odovzdania súboru

autor Zuzka Horváthová -
Počet odpovědí: 4

Dobrý deň,

prosím, neviete náhodou či v Moodle existuje možnosť vytvorenia otázky, kde študenti by mi mohli odovzdávať dokument (Word, Excel, Power Point). Lebo túto možnosť som doteraz nevyužívala, ale teraz, keďže si tvorím testové otázky, by som privítala, ak by to išlo... Viem, že existuje možnosť odovzdávania súboru, túto možnosť využívam počas odovzdávania projektových úkolov počas semestra, ale myslela som, žeby som vytvorila databázu otázok a náhodne by sa študentom pár vegenerovalo a oni by museli na ne odpovedať.

Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď a želám krásny dník, Zuzka.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Typ otázky s možnosťou odovzdania súboru

autor František Pinc -
Dobrý den,
velká výhoda testů je , že se nemusí opravovat , a že se dají studentům náhodně rozlosovat, takže nemá každý stejné zadání. Nevim , jestli je možné toto dělat formou testu (asi se dá najít) , ale jednou jsem našel plugin jménem Random assignment, který funguje jako obyčejné nahrávání souborů, ale zadání se studentům náhodně losuje z nějaké databáze zadání.
Přijde mi to lepší, protože se vyhnete složitostem s nastavování časového limitu a počtu opakování , které by v testu bylo potřeba nastavit.
Plugin Random assignment jsem netestoval, takže možná má nějaké mouchy. Zdá se , že tvůrce pluginu je našinec Miroslav Fikar
V odpovědi na František Pinc

Re: Typ otázky s možnosťou odovzdania súboru

autor Miroslav Fikar -
Ďakujem za reklamu usmievavý
Modul používame už asi dva roky na rozdeľovanie náhodných zadaní študentom. Treba si pripraviť sériu súborov so zadaniami a systém ich študentom náhodne rozdelí. Ak študent odovzdá súbor, vidí učiteľ jednak súbor zadania a jednak aj vypracované riešenie.
Najjednoduchšie sú súbory ako HTML, ktoré sa študentovi priamo zobrazujú na stránke. Treba si len dať pozor, aby boli v kódovaní UTF8. Je s nimi ale možno troška viac práce pri vytváraní - treba poznať jazyk HTML. Inak ale môžete do adresára zadania nasypať DOC či PDF, ktoré sa zobrazia ako odkazy.

V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Typ otázky s možnosťou odovzdania súboru

autor Zuzka Horváthová -

Miroslav a František,

obom Vám ďakujem za perfektnú a rýchlu odpoveď. Určite si to vyskúšam pri vlastnom testovaní... ešte raz ďakujem.

Majte sa obaja krásne, Zuzka.

V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Typ otázky s možnosťou odovzdania súboru

autor Jiri Zajic -
No, když se použije NVU nebo jeho nástupce KompoZer, tak se html ani moc umět nemusí a přitom vytvářený kód není tak zmatlaný jako html export z wordu