Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -
Počet odpovědí: 18

Nevíte někdo, jak udělat, aby studenti viděli své známky, které já vidím úplně vpravo v nabídce Celkem za kurz?

Já mám v Moodle body za odevzdané práce, z testů, nastavuji tam různé váhy a v nabídce "Upravit výpočet pro: Celkem za kurz" mám nastaven vzorec:
=round(0,501+(100-(19701+t100+ac+t20090515))/(56/3);0)
Funguje mě to tak, že student dopíše test a já ihned vidím spočítané známky 1, 2, 3, 4. Ale studenti je nevidí. Je tam nad ikonou kalkulačky pro uvedený vzorec další ikona, kterou nechápu. Takže ten efekt, student ukončí závěrečný test a sám by se mohl podívat na závěrečnou známku, nemůžu docílit, musím jim je ukazovat po F5 (aktualizovat IE)

Děkuji Pavel Pokorný

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Dobrý den,

studenti své známky vidí na stejném místě jako vy - blok Správa > Známky. Pokud se jim tam tento odkaz nezobrazuje, zkontrolujte Správa > Nastavení > Zobrazit známky. Případně zkuste váš problém popsat blížeji, nejlépe doplnit snímkem obrazovky, který problém ilustruje. To s tím "ukazovat po F5 (aktualizovat IE)" jsem nepochopil vůbec, omlouvám se.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -

Dobrý den, 
já vidím pod svým kontem v menu Známky průběžné výsledky a vypočítanou celkovou známku každého studenta. Pak mám na testování virtuálního uživatele Fakult Manež a když se připojím jako on a zvolím menu Známky, vidím jen průběžné výsledky, místo závěrečné známky  je tam pomlčka. A tak to vidí i studenti.
Nevím, jak sem vložit obrázek, nenabízí se mi nahrátí, je tam tedy vložen z mého webu. Na obrázku je vidět kopie obrazovky při přihlášení virtuálního uživatele, pod tím řádek, jak to vidím já a pod tím nastavení známek. Tedy v menu Správa > Nastavení > Zobrazit známky mám Ano.
Tím F5 jsem myslel "Aktualizovat-Reload" a že používám Internet Explorer verze 7.

Proč je test se 40 body uvedený v celkovém hodnocení, které vidím pod svým kontem, šedý, jako by byl nastaven skrytý, nevím, test je nastaven jako viditelný. Pod kontem studenta  není ten test vůbec asi proto také vidět. Známky

A mám hned další problém, viz spodní část obrázku. V jednom kurzu jsem dal podle mě Zobrazit pouze souhrné známky a od té doby vidím jen souhrnné, nevidím průběžné výsledky. A naopak, v dalším kurzu to zkouším a dávám souhrnné a zůstávají zobrazeny stále všechny známky. Již si myslím, že na to je jiné menu, než to dole na obrázku z menu Známky, záložka Mé předvolby přehledu.

Děkuji Pavel Pokorný

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Hmmm... takto na první pohled mě bohužel nic nenapadá. Pokud byste mi mohl zřídit dočasný účet na vašem serveru, pomocí kterého bych se mohl na ten kurz podívat z pozice učitele (můžete využít Skryté přidělení rolí), možná bych si něčeho všiml. Případné přihlašovací údaje mi pošlete emailem - nedávejte je sem do fóra mrknout


V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Váš problém je způsoben tím skrytým (šedivým testem "Test pro 100%-1". V nabídce Známky - Upravit kategorie a položky hodnocení máte ten test skrytý, povšimněte se ikony zavřeného oka. Možná jste jej skryl omylem. Ten test je skrytý pouze na úrovní Známek (Gradebooku), v kurzu je normálně dostupný (tedy přesněji řečeno, je skryta položka hodnocení, která odpovídá známce z testu).

Když v Moodle 1.9 zahrnete do výpočtu známky skrytou položku hodnocení, jako ve vašem případě, studenti tuto výslednou známku nevidí (jde o záměr - pokud by student znal výslednou známku, mohl by si odvodit hodnotu skryté známky, což není asi žádoucí, když je ta známka skrytá). V Moodle 2.0 to bude volitelné nastavení - vizte MDL-11837.

Takže řešení pro vás: jděte do úprav položek hodnocení a učiňte ten skrytý kurz viditelným. Známka se studentům objeví.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -

Ano, děkuji, bylo to v tom, že kromě toho, že je možné nastavit například test jako skrytý, je možné bez ohledu na to, zda je skrytý či viditelný, nastavit i jeho známku skrytou v menu známky, čímž pak se skryje i celková známka. Rozhodně jsem to úmyslně neudělal a v tom zmíněném menu jsem nikdy nebyl. Musí to jít i jiným postupem, možná nějaký hot key. Studenti tedy známku vidí, ale...
Jenže můj problém byl  a stále je v tom, že jako učitel kurzu to mám nyní nastaveno tak, že vidím jen souhrnnou známku, tedy nevidím ani jednu známku, ze které se to počítá, tedy ani tu šedivou z toho testu. Že je to šedivé vím z toho pomocného konta - virtuálního studenta, jako učitel to nevidím.
Motám se předpokládám v dále uvedeném (viz ta nápověda), kdy bez ohledu na nastavení se mi zobrazuje stále jen souhrnná známka, tedy ne třeba ta známka za ten zmíněný test, ať šedá či černá.  A naopak, pod jiným učitelským kontem jsou vidět všechny známky a nejde nastavit "pouze souhrnnou známku".
Pavel Pokorný

------------------ Nápověda ---------------------
Kategorie lze zobrazit třemi způsoby:
Pouze známky - pouze známky za položky hodnocení bez souhrnné známky za kategorii;
Pouze souhrnné známky - pouze souhrnnou známku za kategorii bez známek za jednotlivé položky;
Úplný režim - známky za položky hodnocení i souhrnnou známku.

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Buď to máte nastaveno v Mé předvolby přehledu nebo jste v záhlaví celkového přehledu kliknul na ikonku [+] [-] případně [o], kterými se přepíná režim zobrazení příslušné kategorie, resp. celého kurzu.

--mudrd8mz

p.s. máte zajímavý grafický motiv na titulní stránce vašeho Moodle kulit oči. Chvilku jsem váhal, jsem-li na správné škole, počítaje v to to, že používáte HTTPS šifrování bez nějaké známější kořenové autority...
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -

Ano, je tam úplně mrňavá ikona s + a i tu jsem našel vpravo nahoře a otevřelo se mi to.  Ale nechápu, proč to nereagovalo na Mé předvolby přehledu, ale nechci  to vědět.  Děkuji.
A náš grafický motiv, to dělá pracovník CVT a ten nám opravuje hardware a software, tak si ho "netroufáme", kritizovat. Ale vážně, já si dělám své motivy a podle barvy ve výuce vidím, kdo mě sleduje a kdo ne.
A certifikáty, byl s nimi nějaký problém na učebnách, tak tak je, co tam je.
Vše předám našemu CVT a ještě jednou děkuji.
Pavel Pokorný

V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -

Ptal jsem se na kořenovou a autoritu a bylo mě řečeno, že vše stojí peníze, proto používáme svůj certikát a zadarmo. A nebo je  nějaká známá autorita zadarmo?

Pavel Pokorný

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pokud jste součástí CESNETu, můžete získat podpis od SureServer EDU, který spadá pod GlobalSign. Jejich certifikáty bývají již předinstalované na řadě OS či prohlížečů. Více informací lze získat na http://www.cesnet.cz/pki/cs/st-guide-gs.html

--mudrd8mz
V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Lukáš Mižoch -

Jó, být tak součástí CESNETu, to by se mi líbilo. úsměv Nicméně já jsem loni kupoval certifikát u GoDaddy.com za 15 USD, což tehdy vyšlo na méně než 300 Kč. Tak letos hledám, zda zase budou mít nějakou takovou akci, protože běžně tyto certifikáty stojí o hodně více.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Otázka zní, jestli se vůbec vyplatí cpát 15 dolarů nějakému teenagerovi v USA za to, že ti podepíše tvůj certfikát mrknout To si ho můžeš fakt podepsat sám a vyjde to skoro nastejno.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Lukáš Mižoch -

No, pokud to je teenager, který je rozpoznáván 99 % prohlížečů jako důvěryhodná certifikační autorita, tak proč ne. úsměv

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Aha - a to opravdu je? Tak to tím pádem beru samozřejmě zpět. Jejich titulní stránka na mě působí dojmem řadového poskytovatele webhostingu. Nesmím tolik dávat na první dojem vyplazený jazyk

Každopádně díky za tip
V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Lukáš Mižoch -

Také jsem byl lehce znechucen tím hýřením barev, úsměv ale levnému certifikátu na zuby nehleď. mrknout Bohužel nyní už ten levný nenabízí, což je škoda. smutek Ale např. GlobeSSL teď má akci 11,99 USD za rok.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -

Mám připraven test. Studenti vidí stávající známku. Studenti postupně dokončují testy a známku nevidí, zavřelo se očičko viditelnosti známky. V menu  "Známky-Přehled-Celkový přehled-Vyberte akci -> Upravit kategorie a položky" otevřu u toho testu očičko, studenti vidí známky.  Za chvíli je zase očičko zavřené. A tak pořád dokola, studenti skončí test, nevidí známku, otevřu očičko, za chvíli je zase zavřené.
Nyní jsem kontroloval známky a očičko bylo zase zavřené. Není to tak, že když někde na začátku nastavím zavřené očičko, tak se něčím nastavuje do původního zavřeného stavu?

Děkuji Pavel Pokorný

V odpovědi na Pavel Pokorný

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Miroslav Fikar -
To, ci a kedy vidia studenti znamky za test zavisi od nastaveni testu. Skontrolujte si, ktore polozky su zapnute v rezime "Hned po pokuse", "Neskor, ked je test otvoreny" a "Potom, ako sa uzatvori test". Vsimajte si najma polozku "Skore".
V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Známky "Celkem za kurz" studenti uvidí kde?

autor Pavel Pokorný -
Děkuji, ono to asi tedy musí nastaveno takto: Po uzavření testu Odpovědi Řešení Komentář Obecná reakce Body Celková reakce Jinak se nastaví režim se zavřeným očičkem a pokud očičko po skočení testu otevřu pomocí menu:
Známky-Přehled-Celkový přehled-Vyberte akci -> Upravit kategorie a položky"
tak to otevření platí asi až do dalšího ukončení testu, kdy se očičko opět zavře.

Pavel Pokorný