Video a zvuky v testu

Video a zvuky v testu

autor Linda Huzlikova -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den,

chtěla bych používat do testů (a případně ne jen do nich) ukázku videí a zvuků ke kterým by se vztahovala otázka v podstatě s jakýmkoliv typem odpovědi.

Momentálně pro to používám Inwicast, který jsem si stáhla jako blok... funguje to celkem dobře, ale není to součástí backupu kurzu, takže při přesunech a změnách serveru by to bylo opět mnoho práce znovu... stejný problém je i s různými typy přehravačů (FLV...), které jsem většinou nedokázala ani vpravit do testu (i když myslím, že by to teoreticky pomocí html kódu nějak jít mělo), jelikož se instalují jako aktivity.

Dáváte někdo Videa či zvuky do testů? Pokud ano, jak to řešíte?

Děkuju za náměty a Inwicast (až na ten backup) doporučuju vyzkoušet úsměv

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Linda Huzlikova

Re: Video a zvuky v testu

autor Zuzka Horváthová -

Milá Linda,

ja keď som potrebovala dať záznam zvuku do autotestu, tak som to urobila nasledovne: záznamy som si uložila do kurzu a potom ich vkladala do jednotlivých úloh cez "vložiť odkaz". Asi to nie je najvhodnejšie riešenie a na Inwicast sa pozriem - ďakujem... Najprv som napísala celý text úlohy, potom som vybrala slová textu (vytmavila) a klikla na vložiť odkaz a tam našla požadovaný súbor. Možno je to horší spôsob vkladania zvuku ako Váš, ale mňa toto napadlo... mrknout Pre istotu som vytvorila fiktívnu otázku s obrázkom, kde červenou farbou som naznačila, cez akú ikonku som išla.

Pekný deň, Zuzka.  

Příloha Zaznam_zvuku_v_teste.JPG
V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Video a zvuky v testu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
I já bych asi volil vložení odkazu na soubor s videem či zvukem. Pokud si k tomu ještě zapnete filtr Multimediální doplňky, vloží se k tomu odkazu automaticky vestavěný přehrávač, kde si budou moci studenti přehrát video přímo ve stránce (podobně jako třeba v YouTube). V ukázce, kterou přiložila Zuzka, by se ten přehrávač objevil pod tím textem "kliknite sem".

--mudrd8mz
V odpovědi na Zuzka Horváthová

Re: Video a zvuky v testu

autor Linda Huzlikova -

Děkuju vám za inspiraci, a názornou ukázku mrknout, o tom odkazu jsem také přemýšlela, ale nevěděla jsem jak řešit situaci pokud by někdo neměl nainstalovaný přehrávač, což tedy řeší ten multimediální filtr úsměv.