Súčet bodov v teste je väčší ako 100% bodov testu

Súčet bodov v teste je väčší ako 100% bodov testu

autor Zuzka Horváthová -
Počet odpovědí: 0

Dobrý deň,

prosím Vás o radu, ak v prípade že si robím test, kde sú otázky multichoice a otvorené otázky, tak pri otvorených otázkach mám napr. 5 otázok v teste, kde každá je po 5 bodov a chcem od študentov, aby mi odpovedali len na 4 otázky (môžu si vybrať z 5 otázok 4 a na tie odpovedať, to je akoby pre prípad, žeby jedna im vôbec nesadla), teda majú 20 otázok multichoice, na ktoré musia odpovedať a na výber 5 otázok, na ktoré musia odpovedať len a 4 z nich. Nejedná sa o náhodné otázky, ale pevne dané otázky. Teda moja otázka znie, akoby som mala urobiť súčet známok, keď študent odpovie na všetky multichoice otázky a 4 otvorené otázky a to by mal byť 100% jeho bodov. Keď mám napr. súčet bodov za test 50 (100% čo odpovie študent), ale otázky sú za 55 bodov (lebo na jednu otázku nemusí odpovedať), tak otvorené otázky mi počítač berie ako nie za 5 bodov, ale akoby o jednu menej, teda maximum je len za 4 body, aby maximum bolo 50 bodov, ktoré som si dala. Teda ako by ste postupovali v danom prípade?

Ja som si teda prepísala v teste súčet bodov z 50 (čo som mala pôvodne a čo študenti si myslia, že môžu dosiahnuť) na 55, to je súčet všetkých otázok, aj s tou jednou, ktorú študenti nevypĺňajú a tak sa študentom počítajú body z 55 a v "Známkach" som ručne prepísala pri celkovom hodnotení počet bodov na maximálne 50 a počet dosiahnutých bodov, aby mali študenti percentuálnu hodnotu z 50 bodov.

Vie mi niekto poradiť, ako by postupoval? Vopred ďakujem za odpoveď a želám krásny deň, Zuzka.

Počet hodnocení: -