Import PowerPointu

Import PowerPointu

autor Richard Šembera -
Počet odpovědí: 6

Ve verzi 1.6.5 se snažím v činnosti "Přednáška" importovat PowerPoint. Bohužel marně. Nemohu přijít na to, co dělám špatně. Myslím si, že postupuji přesně dle nápovědy. Po uložení prezentace jako vebové stránky, sbalím ZIPem složku obsahující snímky prezentace, "Vložím......" a skutečně se posléze zobrazí tlačítko pokračovat, bohužel před ním hlášení  "Could not get data". Zkoušel jsem prezentaci před uložením jako webovou stránku nejprve překlopit do starší verze PowerPointu. To také nepomohlo. Udělal jsem i svoji malinkou testovací prezentaci o 3 stránkách. Zase nic. Co s tím ?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Richard Šembera

Re: Import PowerPointu

autor Mirek Sklenář -
Dobrý den, mám stejný problém s verzí 1.7 i 1.8. Taky bych potřeboval poradit. Chyba je naprosto stejná jako píše pan Šembera.

V odpovědi na Mirek Sklenář

Re: Import PowerPointu

autor Lada Vrbová -
Dobrý den, mám také stejný problém. Už nemám nápad jak na to.smíšený pocit
V odpovědi na Lada Vrbová

Re: Import PowerPointu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Jakou verzi Moodlu a PowerPointu používáte? Vyzkoušejte import ve verzi 1.9 - např. na stránkách http://demo.moodle.cz, pokud nemáte jedna-devítku vlastní.
Svého času býval problém s PowerPoint soubory, které ve svém názvu obsahovaly ne-anglické znaky - např. písmena české abecedy - doporučuji ověřit i tuhle možnost. zamyšlený

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Import PowerPointu

autor Petr Žďárský -

Dobrý den, s Moodle se teprve seznamuji. Mám nainstalovanou verzi 1.9.2+ a výše popisovaný problém s importem prezentace vytvořené v Power Pointu do "Přednáška" řeším také, zatím neúspěšně.

Přiznám se, že jsem jistou cestu našel. Uložil jsem prezentaci jako soubor  snímků  v  .jpg a každý zvlášť jsem je vložil do "přednáška - přidat rozcestník".   

V odpovědi na Petr Žďárský

Re: Import PowerPointu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Na stránce Import PowerPoint je popsán postup importu PowerPoint prezentace do Přednášky. Pro Moodle 1.9 je třeba využít MS Office 2003. Pro nižší verze Moodlu funguje MS Office 2000. Jakou verzi MS Office používáte vy? Postupujete podle pokynů uvedených na výše odkazované stránce?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Import PowerPointu

autor Petr Žďárský -
Odhadl jste správně, že jsem prezentaci ukládal v MS Office 2002. Pro druhý pukus jsem použil MS Office 2003, postupoval jsem dle manuálu a výsledkem je to, že se mi podařilo importovat soubor s jednou zásadní chybičkou a to, že jediné, co se zobrazí správně je nadpis. Vše ostatní buď úplněn chybí nebo je z plné stránky textu zobrazeno pouze 3-10 písmen, případně 1 obrázek.  K zabalení souboru používám Win RAR 3.80.  Když si prohlížím vygenerovanou prezentaci v html mimo MOODLE, tak je tam vše v pořádku.