logování aktivity

logování aktivity

autor Ondřej Krátký -
Počet odpovědí: 4
Zdravím kolegové,

mám dotaz ohledně logování aktivity.. Teprve do tohoto systému pronikám a na naší škole běží zatím ve zkušebním režimu, chtěl jsem se zeptat, zda je možné sledovat aktivitu studentů, např. při testu, zda nepoužívají chat, zprávy apod.

to je momentálně zatím vše, ale poprosil bych administrátory, zda by toto vlákno nezamykali, myslím, že dotazů budu mít ještě spoustu..

předem mnohokrát děkuji..
s pozdravem Ondřej
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ondřej Krátký

Re: logování aktivity

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

budou-li to aktivity v rámci Moodle, tak jste schopen podívat se na protokol studenta a zjistit, zda neposílal nějakou zprávu nebo nevstoupil do chatu. Pokud ovšem použije nějaké jiné prostředí než Moodle, tak to bohužel nezjistíte.

Lenka

V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: logování aktivity

autor Ondřej Krátký -
Dobrý den Lenko, děkuji za odpověď.. ano mám namysli sledování aktivity v prostředí moodlu (v. 1.9.5.) .
takže mám tedy možnost sledovat studentovu aktivitu, krok po kroku od jeho příhlášení do systému. I například, jaký kurz si prohlížel, jak dlouho, nebo vstoupil do historie zpráv, návštěva blogu apod..
nebo pouze pokud se jedná o nějaký typ komunikace, viz. chat, posílání zpráv, atd. ..?
V odpovědi na Ondřej Krátký

Re: logování aktivity

autor Lenka Orzelova -
Dobrý den,

ano máte možnost sledovat veškerý pohyb studenta v Moodle. Tedy tak jak píšete krok po kroku od jeho přihlášení do jeho odhlášení. Když si nakliknete na některého studenta a zobrazí se Vám jeho profil, tak pak vyberete záložku Sestavy o činnosti a dáte buď Dnešní protokol nebo Všechny protokoly. Zobrazí se Vám tabulka obsahující název krátký název kurzu, čas, IP adresu ze které student k danému kurzu či aktivitě přistupoval, akce jakou prováděl a dlouhý název daného kurzu či aktivity.

Lenka

V odpovědi na Ondřej Krátký

Re: logování aktivity

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
> poprosil bych administrátory, zda by toto vlákno nezamykali, myslím, že dotazů budu mít
> ještě spoustu..

Moodle neumí vlákna zamykat. I tak ale doporučuji, abyste pro každý samostatný dotaz raději zakládal nové vlákno, pokud se nebude jednat na přímou reakci či odpověď na stávající. Činí to diskuse přehlednější. Díky.