Nezobrazování obrázků v testech

Nezobrazování obrázků v testech

autor Petr Vilímek -
Počet odpovědí: 7
Zdravím,
mám problém se zobrazováním obrázků v testech. V některých učebnách je to OK v Internet Explorer i Mozzile. Na jiných učebnách se v Mozzile zobrazí jen popisek obrázku, v Internet Explorer se obrázek někdy zobrazí nebo se zobrazí červený křížek, že by tam obrázek měl být.
Bude to tedy asi v nastavení prohlížečů, ale nevím jaké. Ví někdo, prosím?

Díky
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Vilímek

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor Petr Záviška -
Já mám také ten stejný problém. Je to stejný kurz a na jednom PC se obrázek zobrazí a na druhém PC u souseda se obrázek nezobrazí. Také jsem nepřišel na to proč. Oba mají prohlížeč IE6 a verze moodlu je 1.9.5+

Díky
V odpovědi na Petr Záviška

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor Václav Lohr -
My jsme podobný problém také nějakou dobu řešili a možná tohle pro vás nebude řešení, ale u nás se nakonec ukázalo, že šlo o problém s právy uživatele.
Importovali jsme test z jiného kurzu a ti, kteří byli zapsáni v obou kurzech obrázky viděli. Ti, kteří přišli nově a byli pouze v novém kurzu a ne ve starém, těm se zobrazovaly červené křížky a ve Firefoxu popisky. Hledali jsme problém v prohlížečích, ale nakonec to bylo tím, že v testových otázkách byly odkazy na obrázky z kurzu do kterého uživatelé neviděli.
Řešení bylo opravit odkazy na soubory obrázků - vyměnit v nich id kurzu.

V odpovědi na Václav Lohr

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor Petr Vilímek -
Mám kurz, který jsem loni používal. Letos jsem jen odstranil uživatele a přidal nové.
Zkusil jsem v testech obrázek odstranit a vložit znovu, ale nepomohlo to.
Pokud se nový (letošní) uživatel přihlásí na jiném počítači než ve zmiňované učebně, tak se obrázky načítají.
Na jiných webových stránkách se v problémové učebně obrázky bez problému zobrazují. Nechápu to.
V odpovědi na Petr Záviška

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor Petr Vilímek -
Jak jste to nakonec vyřešil?
V odpovědi na Petr Vilímek

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor Michal Kopecký -
Řešil jsem stejný problém, vyřešeno, jak píše Václav, problém s přístupem do kurzu kde žák není zapsán. Učitel mi hlásil že on vše vidí v pořádku a žáci ne. Stačí po zkopírování kurzu upravit obrázky, nejlepe asi vložit znovu. Provedl jsem to na třech, pod účtem žáka jsem už tři viděl a zbytek ne. Hned jsme zkoumal zálohy kurzů a neviděl jsem tam možnost zálohovat i obrázky. Kdyby někdo věděl jak to vyřešit elegantněji, aby se nemusely obrázky ručně měnit, bylo by to dobré.
V odpovědi na Michal Kopecký

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor Petr Vilímek -
Postup, který Michale popisuješ funguje, ale je dost časově náročný a nešikovný. Pokud to opravdu nejde dělat jinak, tak to považuji za velkou slabost Moodle. To ty testy člověku moc práce neušetří.

Dokonce se mi stává, že ikdyž jsem obrázky do testových otázek vložil znovu, tak někdy se zobrazí a jindy zase ne. Například kliknu na otázku č.5 a obrázek tam není, vyplním jinou otázku, vrátím se na otázku č.5 a ejhle obrázek tak již je.


V odpovědi na Petr Vilímek

Re: Nezobrazování obrázků v testech

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
K testovým úlohám se mají obrázky přikládat pomocí výběrového menu, nikoliv je vkládat do textového editoru. Pak zdárně přečkají i zálohy, import či přesun jinam.