Nezobrazují se mi Bloky Settings

Nezobrazují se mi Bloky Settings

autor Jirka Roubal -
Počet odpovědí: 3
Dobrý den,
nastavoval jsem nějaké parametry v kurzech http://apps.copsu.cz/moodle/ a najednou se mi nezobrazují bloky settings pokud nemám zapnutý editační režim. Nevíte někdy, co jsem provedl a jak to opravit. Díky moc
Jirka
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jirka Roubal

Re: Nezobrazují se mi Bloky Settings

autor Jirka Roubal -
Abych to ještě upřesnil. Tam, kdese při zapnutém editačním režimu zobrazuje blok Setting, je při vypnutém editačním režimu volné místo - jako by to tam bylo, ale není to vidětmrzutost(.

V těch stránkách, kde mám Setting zcela vypnuté, je hlavní stránka přes celou obrazovku (není tam to volné místo).

Jirka
V odpovědi na Jirka Roubal

Re: Nezobrazují se mi Bloky Settings

autor Jirka Roubal -
Tak jsem dlouhým testováním zjistil, že je nutné mít nastaveno v KONFIURACI BLOKU SETTINGS položku Kontexty stránky: "Zobrazit na všech stránkách." Pokud je nastaven "Zobrazit pouze na titulní stránce" nebo "Zobrazit na titulní stránce a všech ..." tak se blok settings ve vypnutém režim nezobrazujemrzutost((, jak jsem psal výše. NO a pokud ho chci na stránkách nezobrazovat, tak ho musím na každé stránce vypnout ručně. Dost zdlouhavémrzutost(.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Nemůžeme to mít nějak špatně nainstalované ...

Dík za pomoc!
Jirka
V odpovědi na Jirka Roubal

Re: Nezobrazují se mi Bloky Settings

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Vřele doporučuji mít v Moodle 2.0 oba bloky Navigace i Nastavení povoleny na všech stránkách. Řada nástrojů ve dvojce na to spoléhá.

Nainstalované to máte asi dobře. I když jsou oba bloky takto více méně povinné, stále používají standardní API pro bloky, takže je je možné vypnout (i když popisované chování zní jako reportování hodná chyba).

--mudrd8mz